Przełomowy notebook Lenovo? W Yoga Book C930 są dwa ekrany, jeden jak w czytniku e-booków

Yoga Book C930

Lenovo Yoga Book C930 to z pewnością jedno z najbardziej oryginalnych urządzeń pokazanych na targach IFA w Berlinie. To połączenie notebooka, tabletu, czytnika książek i elektronicznego notatnika.

Na pierwszy rzut oka Yoga Book C930 jest rozwinięciem modelu Yoga Book, w którym też były dwa wyświetlacze. Drugi był zainstalowany w miejscu klawiatury – można było dotykać na nim wyświetlane klawisze, można było też pisać po nim specjalnym piórem.

Teraz ten drugi wyświetlacz został zastąpiony ekranem w technologii e-ink i to jest potężna zmiana.

Nadal – jak w Yoga Book – może on służyć jako dotykowa klawiatura. Kiedy trzeba, pojawią się na nim klawisze. Nadal też można pisać po nim bardzo czułym e-penem . Ale teraz ta druga czynność przypomina notowanie na zwykłym papierze. Ekran e-ink to nie świecący ekran. Lenovo stworzyło wygodny cyfrowy notatnik.

Yoga Book C930

Ale to nie wszystko. Po otwarciu notebooka, można panel z ekranem e-ink obrócić o 360 stopni, składając tym samym obydwa ekrany odwrotnie. Wtedy Yoga Book C930 zamieni się w spory czytnik e-booków.

Przy tym wszystkim nowość Lenovo to wydajny notebook pracujący z Windows 10. Na pokładzie jest dość mocny procesor Intel Core i5-7Y54 lub Core m3-7Y30, 4 GB RAM i do 256 GB miejsca na dane.

Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

Dodajmy, że standardowy wyświetlacz IPS o przekątnej 10,8 cala (podobnie jak ekran e-ink) ma rozdzielczość 2560-1600 punktów i też jest dotykowy. Z tego wynika, że Yoga Book C930 to również mocny tablet i urządzenie, które świetnie się sprawdzi również w roli przenośnego sprzętu do odtwarzania multimediów.

Cena? Około tysiąca dolarów.

Foto: Lenovo.

Czytaj więcej: Samsung wprowadza telewizor 8K. Z systemem, który poprawia jakość materiałów 4K i Full HD.
Czytaj więcej: Google ma super klucz za 50 dolarów- Titan Security Key. Dzięki niemu jest bardzo trudno włamać się na Twoją skrzynkę e-mail lub Facebooka.

Podziel się artykułem