Potężna zmiana. Microsoft zaczął sprzedawać konsole w formie abonamentu

xbox-abonament

Zapewne już niedługo nie będziemy musieli kupować konsol, do nich gier i jeszcze dodatkowo dostępu do serwera do gier sieciowych. Będziemy to wszystko mieli w formie miesięcznego abonamentu. Microsoft wprowadził właśnie taką usługę w Stanach.

Za 21,99 dol. (nieco ponad 80 zł) miesięcznie przez dwa lata Microsoft daje Amerykanom konsolę Xbox One S (oczywiście z padem), do tego bilet Xbox Game Pass, który pozwala ściągnąć ponad 100 gier i Xbox Live Gold – niezbędny dodatek do rozgrywek sieciowych.

Po dwóch latach konsola jest Twoja. Dodatkowe usługi wygasają.

Jest też wariant powyższego pomysłu z potężniejszą konsolą – Xbox One X kosztuje 34,99 dol. miesięcznie przez dwa lata, razem z wymienionymi, ważnymi tutaj, dostępami do gier.

Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

W sumie cały pomysł jest żywcem wziętym pomysłem od telekomów. One od lat sprzedają nam komórki z planem abonamentowym.

Microsoft uruchomił na razie nową usługę wyłącznie w USA. Ale wydaje się, że to kwestia czasu, kiedy wprowadzi ją również na innych rynkach – w tym Polsce. I zapewne wielu ona się spodoba. To dużo więcej niż zakup na raty. Kupujemy tutaj kompletną usługę składającą się z trzech elementów – sprzętu, gier i dostępu do serwera w internecie.

Poza tym, kiedy abonament wygaśnie, Microsoft będzie nas kusił kolejną wersją konsoli. I możliwe, że znowu kupimy abonament – znakomita większość graczy lubi grać na najnowszym dostępnym sprzęcie.

Czytaj więcej: Podnoszenie ciężarów na komórce? Weightlifting to będzie światowy debiut. Grę stworzy polska firma.
Czytaj więcej: Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką.

Podziel się artykułem