Potężna zmiana. Microsoft zaczął sprzedawać konsole w formie abonamentu

xbox-abonament

Zapewne już niedługo nie będziemy musieli kupować konsol, do nich gier i jeszcze dodatkowo dostępu do serwera do gier sieciowych. Będziemy to wszystko mieli w formie miesięcznego abonamentu. Microsoft wprowadził właśnie taką usługę w Stanach.

Za 21,99 dol. (nieco ponad 80 zł) miesięcznie przez dwa lata Microsoft daje Amerykanom konsolę Xbox One S (oczywiście z padem), do tego bilet Xbox Game Pass, który pozwala ściągnąć ponad 100 gier i Xbox Live Gold – niezbędny dodatek do rozgrywek sieciowych.

Po dwóch latach konsola jest Twoja. Dodatkowe usługi wygasają.

Jest też wariant powyższego pomysłu z potężniejszą konsolą – Xbox One X kosztuje 34,99 dol. miesięcznie przez dwa lata, razem z wymienionymi, ważnymi tutaj, dostępami do gier.

Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

W sumie cały pomysł jest żywcem wziętym pomysłem od telekomów. One od lat sprzedają nam komórki z planem abonamentowym.

Microsoft uruchomił na razie nową usługę wyłącznie w USA. Ale wydaje się, że to kwestia czasu, kiedy wprowadzi ją również na innych rynkach – w tym Polsce. I zapewne wielu ona się spodoba. To dużo więcej niż zakup na raty. Kupujemy tutaj kompletną usługę składającą się z trzech elementów – sprzętu, gier i dostępu do serwera w internecie.

Poza tym, kiedy abonament wygaśnie, Microsoft będzie nas kusił kolejną wersją konsoli. I możliwe, że znowu kupimy abonament – znakomita większość graczy lubi grać na najnowszym dostępnym sprzęcie.

Czytaj więcej: Podnoszenie ciężarów na komórce? Weightlifting to będzie światowy debiut. Grę stworzy polska firma.
Czytaj więcej: Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*