Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką

IKEA

Szwedzi rozwijają system inteligentnego domu. Do żarówek LED, którymi możemy zdalnie sterować, dojdzie specjalny kontakt. Podłączymy do niego dowolne urządzenie.

W ubiegłym roku IKEA rozpoczęła sprzedaż systemu inteligentnego oświetlenia Tradfri. W jego skład weszło kilka rodzajów żarówek, halogenów i paneli LED, specjalny pilot, ściemniacz, czujnik ruchu oraz centralka pozwalająca sterować oświetleniem Tradfri za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Cały ten system, za stosunkowo nieduże pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań (np. 129 lub 149 zł trzeba zapłacić za żarówkę z pilotem, a pojedynczą żarówkę lub halogen dokupić potem w cenie od 49,99 zł do 89,99 zł), pozwala uruchomić efektowny system oświetleniowy w domu. Za pomocą pilota obsługującego do 10 punktów świetlnych lub aplikacji w komórce możemy włączać i wyłączać lampy w domu, przyciemniać je lub, w wypadku niektórych modeli, zmieniać barwę ich światła.

IKEA tradfri

Teraz do tego systemu IKEA przygotowała inteligentny kontakt. Wkładamy go z jednej strony do standardowego gniazdka z prądem. Z drugiej umieszczamy w nim wtyczkę dowolnego urządzenia – np. automatycznego ekspresu do kawy. Odpowiednio programujemy nowe urządzenie, np. tak, by włączyło ekspres do kawy o 8 rano.

Oczywiście inteligentny kontakt będziemy też mogli włączać lub wyłączać za pomocą pilota Tradfri i wspomnianej aplikacji w smartfonie.

To nie model z „Gwiezdnych Wojen”. To nowy pomysł koncernu Kałasznikow. Mechy idą na wojnę

Nowy gadżet ma pojawić się w sklepach IKEI najprawdopodobniej jesienią. Będzie kosztował kilkadziesiąt złotych.

Czytaj więcej: Pamiętasz Windows 95? Teraz możesz ten system uruchomić za darmo w oknie i zagrać w Sapera.
Czytaj więcej: Solidna ładowarka microUSB do niemal każdego smartfonu.

Podziel się artykułem