Podnoszenie ciężarów na komórce? Weightlifting to będzie światowy debiut. Grę stworzy polska firma

Podnoszenie ciężarów - gra

Ultimate Games, polski wydawca gier komputerowych i mobilnych, poinformował, że podpisał umowę ze studiem Sports Games na wydanie co najmniej trzech gier na komórki o tematyce sportowej. Dwie z nich wydają się więcej niż oryginalne.

Wydawać się mogło, że w świecie gier wideo było już wszystko. Jednak nie. Ultimate Games podpisał właśnie umowę ze studiem Sports Games, na mocy której będzie odpowiedzialny za marketing i wydanie co najmniej trzech mobilnych gier sportowych.

– Kluczową i pierwszą grą do wydania jest Weightlifting. To pierwsza na świecie gra mobile o podnoszeniu ciężarów, w której gracze z całego świata wcielą się w jednego z 30 najsłynniejszych zawodników i zawodniczek olimpijskiego podnoszenia ciężarów i gwiazd organizacji CrossFit. W produkcji znajdą się postacie m.in. 8 Mistrzów Olimpijskich oraz wielu Mistrzów Świata, Europy, Azji czy USA – czytamy w komunikacie Ultimate Games.

W jaki sposób uda się przenieść wysiłek ciężarowców w świat komórkowej rozrywki, firma już nie informuje. Ale cóż… Ultimate Games to specjaliści od mocno niestandardowych tytułów. W końcu to oni stworzyli Ultimate Fishing Simulator, grę, w której łowimy ryby i zaraz wydadzą Księdza (Priest) – tytuł, w którym wcielimy się w postać księdza-egorcysty.

Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką

Trening cross i lekka atletyka z Ultimate Games

Weightlifting z Ultimate Games to nie wszystko. Spółka zamierza również wydać CrossGame – to będzie pierwsza na świecie gra mobile o treningu typu „cross”, w której „gracz wcieli się w jednego z 20 najsłynniejszych zawodników na świecie”.

Hmm… Niestety nie do końca wiemy, o co tu dokładniej chodzi. Trening cross bowiem jest formą treningu sportowego, w którym praktykuje się kilku dyscyplin sportu lub bardzo różnorodne ćwiczenia. Termin też ten funkcjonuje w sztukach walki i tam oznacza trening różnorodnych stylów lub systemów walki. Być może nowej grze będzie bliżej do drugiego znaczenia tego terminu, ale czy tak jest naprawdę to nie wiemy.

A trzecią grą z Ultimate Games będzie Athletics. To gra lekkoatletyczna, pokazująca kilkanaście dyscyplin sportowych, w których gracze będą mogli wybrać swoją postać spośród kilkudziesięciu różnych gwiazd lekkiej atletyki. – Wśród dyscyplin znajdą się: biegi sprinterskie, biegi średnie, biegi długie, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem, skok wzwyż, skok w dal, trójskok oraz skok o tyczce – informuje przyszły wydawca tytułu.

Gry będą promowane przez Lasha Talakhadze, ciężarowca, gruzińskiego mistrza olimpijskiego, dwukrotnego złotego medalistę mistrzostw świata oraz posiadacza licznych rekordów świata.
Premiera pierwszej z gier – Weightlifting – planowane jest na 2019 r. Nie podano daty wydania dwóch pozostałych nowości.

Nowe tytuły mają działać na smartfonach z systemami Android i iOS. Później również powstaną ich wersję na PC i konsole.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Pamiętasz Windows 95? Teraz możesz ten system uruchomić za darmo w oknie i zagrać w Sapera.
Czytaj więcej: CD Projekt stworzy grę na komórki. Może to będzie kolejny Wiedźmin?

Podziel się artykułem

One thought on “Podnoszenie ciężarów na komórce? Weightlifting to będzie światowy debiut. Grę stworzy polska firma

  1. Gra o sporcie ma pewną wadę, wiesz czego się spodziewać i niczym cię ta gra zaskoczyć nie może.

Comments are closed.