Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

Allegro Smart!

Allegro Smart! to abonament, dzięki któremu przez rok lub pół roku możesz nie płacić za przesyłki z popularnego serwisu. Pomysł niewątpliwie ciekawy, ale – jak wszystko, co można kupić – nie jest on dla wszystkich.

W największym skrócie Allegro Smart! to abonament na dostawy przesyłek. Za zryczałtowaną cenę 49 zł kupujący będzie mógł dostać do 365 paczek rocznie za darmo. Usługę możemy też wykupić na pół roku – za 39 zł. Wtedy możemy odebrać 180 paczek z Allegro w ciągu sześciu miesięcy.

Jak łatwo się domyślić do powyższego dochodzą pewne przyjemne dodatki i mniej przyjemne ograniczenia.

Zalety Allegro Smart!

1. Jest tanio. Zwłaszcza w wypadku abonamentu rocznego. Wystarczy 49 zł, by cieszyć możliwością darmowej dostawy aż 365 paczek z Allegro. Za te pieniądze mielibyśmy w ramach standardowych cenników 8 przesyłek listem poleconym lub 6 przesyłek do paczkomatów albo 3 przesyłki kurierskie.

2. Punktów odbioru paczek jest dużo – ponad 15 tys. Wśród nich są paczkomaty, urzędy Poczty Polskiej, kioski Ruchu, stacje Orlenu oraz sklepy Żabka i Freshmarket.

3. Zwrot gratis przesyłek Allegro Smart przez paczkomaty i Pocztę Polską. Nie dotyczy to listów poleconych, ale i tak przydatna rzecz, zwłaszcza dla tych, co kupują często.

4. Częścią programu są specjalne promocje – Smart! okazje tylko dla tych co kupili Allegro Smart! Dodatkowe zniżki na poziomie kilku czy kilkunastu procent zawsze cieszą.

5. Jak coś nie tak z zakupem to, mając wykupione Allegro Smart!, możemy szybciej zareklamować towar i odzyskać pieniądze. Allegro w Programie Ochrony Kupujących gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 2 dni roboczych.

Xiaomi Pocophone F1 ma ten sam procesor co jedna z wersji Samsunga Galaxy Note 9. A kosztuje kilka razy mniej

Wady Allegro Smart!

1. Allegro Smart! nie obejmuje wielkogabarytowych przesyłek. Telewizora lub pralki więc nie przywiozą nam w ramach abonamentu.

2. Wśród ponad 15 tys. punktów odbioru nie ma naszego domu ani miejsca pracy – chyba, że akurat na dole „naszego” biurowca jest np. Żabka lub paczkomat.

3. Allegro Smart! dotyczy zamówień od 40 zł wzwyż. To poważne ograniczenie, dla tych, którzy na Allegro szukają tanich okazji i wielu drobnych towarów, które trudno znaleźć gdzie indziej. Takich osób jest sporo.

4. Do Allegro Smart! kwalifikują się jedynie przedmioty wystawiane przez Super Sprzedawców i tych, którzy mają minimum 98 proc. pozytywnych komentarzy. To mniej więcej jedna trzecia całej oferty portalu.

Podsumowanie Allegro Smart!

Jeżeli często kupujesz na Allegro towary oferowane przez Super Sprzedawców oraz wysyłane w standardowych paczkach i korzystasz przy tym z paczkomatów, to Allegro Smart! jest dla Ciebie. Im częściej robisz takie zakupy, tym bardziej będziesz zadowolony z nowego pomysłu. On się opłaca od jakiś 7, może 10 zakupów, bo liczy się nie tylko suma opłat za przesyłki, ale również fakt, że wydać dzisiaj 49 zł to nie to samo, co 4,08 zł co miesiąc. To drugie rozwiązanie jest ekonomicznie korzystniejsze.

Jeżeli kupujesz na Allegro mało lub głównie są to towary duże lub tanie (poniżej 40 zł), to o nowym programie zapomnij – nie warto.

Allegro Smart! to tak naprawdę niezły program lojalnościowy – dla wielbicieli Allegro i by je pokochali jeszcze bardziej.

Foto: Allegro.

Czytaj więcej: Podnoszenie ciężarów na komórce? Weightlifting to będzie światowy debiut. Grę stworzy polska firma.
Czytaj więcej: Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką.

Podziel się artykułem

One thought on “Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

  1. Zajmuję się sprzedażą od roku i wiem, że u mnie to rozwiązanie nie zda egzaminu. Znam moich klientów i wiem, że w większości wybierają oni przesyłki kurierskie… Szczerze mówiąc, gdy sam coś kupuję, często również się na to decyduję (jeśli sprzedawca nie oferuje przesyłek kurierskich, sam wzywam kuriera przez Sendit, dzięki czemu cieszę się przesyłką dzień, maksymalnie dwa od nadania).

Comments are closed.