Do Intemarché po bułki i po darmowy prąd. Przy sklepach francuskiej sieci powstaną stacje ładowania aut elektrycznych

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

W Polsce jest około 150 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Będzie więcej – do ich budowy zabierają się kolejne firmy – wśród nich sieć Intemarché.

W komunikacie opublikowanym we wtorek Intemarché informuje, że dobiegają już końca prace przy uruchomieniu dwóch stacji ładowania samochodów elektrycznych.

– Prace związane z uruchomieniem stacji w Ostródzie przebiegają pomyślnie i są już na końcowym etapie. Stacja została zasilona przez dystrybutora energii elektrycznej – firmę Energa Operator, a teraz czeka na odbiór przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Na podobnym poziomie zaawansowania są prace dotyczące otwarcia stacji ładowania w Grajewie – informuje Intemarché.

Tesla nie będzie miała łatwo. Mercedes pokazuje, jak będzie wyglądał konkurent Modelu 3

Nieco dłużej na stację ładowania samochodów elektrycznych będą musieli poczekać zainteresowani doładowaniem samochodów w Knurowie. Trwają tem ostatnie ustalenia między przedstawicielami Intermarché, a dostawcą energii elektrycznej – firmą Tauron. Po ich zakończeniu rozpoczną się prace budowlane, a na przełomie lipca i sierpnia jest planowana instalacja – czytamy dalej.

Co miłe, francuska sieć nie zamierza początkowo pobierać opłat za ładowanie samochodów. Nie informuje przy tym, kiedy takie mogą się pojawić. Dodajmy, że każda stacja może równocześnie ładować dwa samochody.

W komunikacie brakuje precyzyjnej informacji, ile Intemarché zamierza ich uruchomić. Na trzech się jednak zapewne nie skończy. W komunikacie czytamy bowiem, że Grupa Muszkieterów planuje rozwój takich stacji przy swoich sklepach, początkowo przy głównych szlakach komunikacyjnych. W tym celu nawiązała współpracę z Greenway Infrastructure Poland Sp. z o.o., jedną z największych firm w Polsce wspierających rozwój elektromobilności oraz świadczących usługi z zakresu budowy i eksploatacji sieci stacji ładowania aut elektrycznych. Greenway Polska, współdziałając z różnymi partnerami, do końca 2020 roku zamierza postawić blisko 200 takich stacji.

Czytaj więcej: Porsche ma nowy pomysł na Teslę. Kupuje udziały w firmie, która stworzyła najszybszy samochód elektryczny na świecie.
Czytaj więcej: Elektryczna łódź Jaguara pobiła rekord świata. Ale do najszybszych łodzi z silnikami spalinowymi jeszcze jej sporo brakuje.

Podziel się artykułem