Tesla nie będzie miała łatwo. Mercedes pokazuje, jak będzie wyglądał konkurent Modelu 3

Mercedes EQA

Sycylia jest piękna. Ale piękny jest również koncepcyjny Mercedes EQA. Ten film naprawdę warto zobaczyć.

Mercedes EQA to elektryczny sedan zbudowany na bazie kompaktowej klasy A. Pierwszy raz Daimler pokazał go ubiegłorocznych targach we Frankfurcie – była to coś więcej niż makieta. Teraz firma opublikowała film, na którym możemy zachwycać się nowym samochodem pokonującym malownicze drogi Sycylii.

Samochód jest po prostu śliczny. Ledowe niebieskie podświetlenia, ciemne szyby, łagodne linie – to naprawdę robi wrażenie.

Nie wiemy co jest w środku – na wideo nie widać ani kabiny, ani tego co pod maską. Specjaliści spodziewają się baterii 60 kWh i zasięgu od 320 do 400 km. Do setki pojazd ma się rozpędzać gdzieś w czasie około 5 sekund, a szybka ładowarka prądu stałego pozwoli wydłużyć zasięg samochodu o 100 km w ciągu tylko 10 minut ładowania.

Samochód ma być produkowany w fabryce w Hambach w północno-wschodniej Francji, powstają tam teraz Smarty).

EQA nie będzie pierwszym samochodem nowej elektrycznej linii EQ Mercedesa. W przyszłym roku pierwszy pojawi się elektryczny SUV – EQC SUV. A potem może właśnie EQA, albo EQS – elektryczny sedan z klasy S. W sumie z linii EQ ma wejść na rynek do roku 2022 aż 10 modeli.

Foto: Daimler.

Czytaj więcej: Coś dla maniaków selfie. 4 aparaty na pokładzie. Asus rozpoczyna sprzedaż ZenFone 5Q (5 Lite). Na razie tylko w USA.
Czytaj więcej: Jest nowy Jeep Renegade. Na zewnątrz prawie bez zmian, w środku silnikowa rewolucja.

Podziel się artykułem