W Huawei Mate 20 Pro pojawi się naprawdę duży ekran. Większy niż w nadciągającym Samsungu Galaxy Note 9

huawei p20 pro

Rywalizacja na smartfony z coraz większymi ekranami trwa w najlepsze. W Korei wypłynęła właśnie informacja, że w nowym flagowcu Huawei Mate 20 Pro pojawi się wyświetlacz OLED o przekątnej aż 6,9 cala.

To naprawdę sporo. Więcej niż w nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 9, gdzie ekran będzie miał 6,38 cala i nowym iPhonie X Plus, który zobaczymy być może w maju i gdzie przekątna ekranu – wg autorów przecieku z koreańskiego The Bell – wyniesie 6,46 cala.

Dostawcą wyświetlaczy do Huawei Mate 20 Pro jest Samsung. W smartfonie ma też zostać zainstalowany Kirin 980, nowy bardzo wydajny procesor Huawei. Ponoć mocniejszy od Snapdragona 845, znanego choćby z Samsunga Galaxy S9+, aż o jedną trzecią.

Tesla nie będzie miała łatwo. Mercedes pokazuje, jak będzie wyglądał konkurent Modelu 3

Huawei Mate 20 Pro pojawi się prawdopodobnie wczesną jesienią. Wcześniej na rynek ma wejść jednak nowy Xiaomi Mi Max 3 z ekranem o rozmiarach zbliżonych do tego z Huawei Mate 20 Pro.

Jak więc widać moda na smartfony z dużymi wyświetlaczami jest dość silna. Problem? Żaden. Dopóki możemy kupić silny smarfton z ekranem o interesującej nas wielkości, wszystko jest OK. Są tacy, którzy lubią więcej widzieć i mają duże kieszenie. To nie jest naganne .

Foto: Huawei. To nie Mate 20 Pro, ale mniejszy P20 Pro.

Czytaj więcej: Coś dla maniaków selfie. 4 aparaty na pokładzie. Asus rozpoczyna sprzedaż ZenFone 5Q (5 Lite). Na razie tylko w USA.
Czytaj więcej: Xiaomi z potężną miliardową stratą. Co się dzieje? Smartfony Xiaomi biją przecież rekordy sprzedaży.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*