W Huawei Mate 20 Pro pojawi się naprawdę duży ekran. Większy niż w nadciągającym Samsungu Galaxy Note 9

huawei p20 pro

Rywalizacja na smartfony z coraz większymi ekranami trwa w najlepsze. W Korei wypłynęła właśnie informacja, że w nowym flagowcu Huawei Mate 20 Pro pojawi się wyświetlacz OLED o przekątnej aż 6,9 cala.

To naprawdę sporo. Więcej niż w nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 9, gdzie ekran będzie miał 6,38 cala i nowym iPhonie X Plus, który zobaczymy być może w maju i gdzie przekątna ekranu – wg autorów przecieku z koreańskiego The Bell – wyniesie 6,46 cala.

Dostawcą wyświetlaczy do Huawei Mate 20 Pro jest Samsung. W smartfonie ma też zostać zainstalowany Kirin 980, nowy bardzo wydajny procesor Huawei. Ponoć mocniejszy od Snapdragona 845, znanego choćby z Samsunga Galaxy S9+, aż o jedną trzecią.

Tesla nie będzie miała łatwo. Mercedes pokazuje, jak będzie wyglądał konkurent Modelu 3

Huawei Mate 20 Pro pojawi się prawdopodobnie wczesną jesienią. Wcześniej na rynek ma wejść jednak nowy Xiaomi Mi Max 3 z ekranem o rozmiarach zbliżonych do tego z Huawei Mate 20 Pro.

Jak więc widać moda na smartfony z dużymi wyświetlaczami jest dość silna. Problem? Żaden. Dopóki możemy kupić silny smarfton z ekranem o interesującej nas wielkości, wszystko jest OK. Są tacy, którzy lubią więcej widzieć i mają duże kieszenie. To nie jest naganne .

Foto: Huawei. To nie Mate 20 Pro, ale mniejszy P20 Pro.

Czytaj więcej: Coś dla maniaków selfie. 4 aparaty na pokładzie. Asus rozpoczyna sprzedaż ZenFone 5Q (5 Lite). Na razie tylko w USA.
Czytaj więcej: Xiaomi z potężną miliardową stratą. Co się dzieje? Smartfony Xiaomi biją przecież rekordy sprzedaży.

Podziel się artykułem

One thought on “W Huawei Mate 20 Pro pojawi się naprawdę duży ekran. Większy niż w nadciągającym Samsungu Galaxy Note 9

  1. Jak widać znów wąs. Straszne. Dobrze, że zdążyłem kupić mate 10 pro.

Comments are closed.