Fortnite od wtorku na nowej platformie. Największa gra świata przeniesiona na Nintendo Switch. Zaraz będzie Android

Fortnite Nintendo Switch

Amerykanie zawsze mają lepiej. Oni wersję Fortnite na Nintendo Switch dostali już o 19.00 we wtorek. Reszta świata musiała poczekać kilka godzin.

Ale niedługo. Od 23.00 naszego czasu we wtorek w szaloną strzelarkę, o której mówi się, że to teraz najbardziej popularna gra świata, w wersji na Nintendo Switch może zagrać już każdy. Trzeba ją tylko ściągnąć z Nintendo eShop. Nic to nie kosztuje.

W Fortnite w wersji na Switcha toczymy pojedynek z graczami korzystającymi z innych platform sprzętowych, na których gra już jest dostępna. Zablokowane są wyłącznie połączenia z osobami, które korzystają z konsoli PS4, ale ponoć za jakiś czas i ten problem ma być rozwiązany.

Po udostępnieniu gry na Nintendo Switch w Fortnite można już grać na pięciu platformach – poza Switchem na PC, PS4, Xbox One i iOS. Latem ma się pojawić wersja na Androida. I możliwe, że wtedy Epic Games, wydawca strzelanki, zarejestruje skokowy wzrost liczby graczy, a więc i znaczny wzrost przychodów.

Wg szacunków SuperData Research tylko w kwietniu Fortnite przyniósł Epic Games 296 milionów dolarów przychodów. To ponad dwa razy więcej niż w lutym i więcej niż w kwietniu przyniosła sprzedaż związana z konkurencyjnym tytułem Playerunknown’s Battlegrounds – taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.

Co przy tym istotne w Fortnite, inaczej niż u konkurencji, możemy bawić się za darmo. Kupujemy tu tylko ekstra dodatki, które jednak nie zwiększają naszych szans w strzelaninie.

Czytaj więcej: W Huawei Mate 20 Pro pojawi się naprawdę duży ekran. Większy niż w nadciągającym Samsungu Galaxy Note 9.
Czytaj więcej: Dying Light 2 zapowiada się świetnie. Techland pokazał w Los Angeles nowego hita?

Podziel się artykułem