Hummer wchodzi do produkcji. 90 tys. kierowców czeka na swój samochód marzeń

hummer ev

W poniedziałek w nowej fabryce Zero General Motors w Detroit rozpoczęła się produkcja elektrycznego Hummera – nowej wersji jednego z najbardziej kultowych samochodów. Nie oznacza to jednak, że zaraz każdy kto chce, będzie mógł sobie go kupić.

Po raz pierwszy elektrycznego Hummera GM pokazał w kwietniu 2021 roku. Samochód zachwycił wielu, czego najlepszym dowodem była liczba zamówień na niego. Do września ubiegłego roku złożono ich 90 tys. – byłoby więcej, ale GM przestał je przyjmować. Imponujące, biorąc pod uwagę, że mówimy o aucie kosztującym od 80 tys. dol. wzwyż.

Wrażenie też zrobiła aukcja, na której sprzedano pierwszego Hummera EV za pół miliona dolarów. Teraz rusza seryjna produkcja wyjątkowego samochodu.  Najpierw z taśmy montażowej zjadą najdroższe wersje potężnego SUV-a – GMC Hummer EV SUV Edition 1. 

Kosztują od 105 595 dol. i za te pieniądze można dostać między innymi efektowne auto postawione na 22-calowych kołach, napędzane trzema silnikami o łącznej mocy 830 KM i przyspieszeniu do setki na poziomie 3,5 sekundy. Jego zasięg to ponad 300 mil, czyli jakieś niecałe 500 km.

Pierwsze seryjne Hummery trafią do klientów pod koniec tego kwartału. Otrzymują je wyłącznie szczęśliwcy, którzy złożyli wcześniej zamówienia. I tak będzie przez co najmniej najbliższe dwa lata… Docelowo GM chce w zakładach Zero produkować 130 tys. Hummerów rocznie.

Foto: GM.

Czytaj więcej: Po potężnych obniżkach, rekordowe zamówienia na tesle.
Czytaj więcej: Dużo zamówień na elektrycznego Rolls-Royce’a. Konieczne zwiększenie produkcji.

Podziel się artykułem