Galaxy Unpacked 2023. Smartfony i komputery na lata?

samsung galaxy book i S23

Po konferencji Samsunga, na której pokazano światu trzy nowe top smartfony koreańskiej firmy i trzy nowe laptopy Galaxy Book wyraźnie widać dwa silne trendy. Kluczowi producenci elektroniki chcą produkować sprzęt przyjazny dla środowiska i świetnie ze sobą współpracujący.

Nowe smartfony i laptopy Samsunga to nie tylko nowe superwydajne procesory, dużo pamięci, doskonałe wyświetlacze i wytrzymałe oraz efektowne obudowy. W tym jest też dużo ekologii.

– Zaprojektowaliśmy serię Galaxy S23 z myślą o planecie i Tobie. Od materiałów, które tutaj wybraliśmy, przez ekoopakowanie, aż po to, jak długo smartfon ma utrzymać najwyższą wydajność – mówił w trakcie prezentacji Mark Newton, szef Samsunga ds. zrównoważonego rozwoju w Ameryce Północnej.

To dlatego np. w modelu Samsung Galaxy S23 Ultra 12 jego wewnętrznych i zewnętrznych elementów powstało z materiałów pochodzących z recyklingu – w poprzednim modelu Galaxy S22 Ultra było ich szczęść. W tym jest np. ekran pokryty nowym szkłem Corning Gorilla Glass Victus 2 wyprodukowanym w 22 proc. z surowca pochodzącego z recyklingu,

Nowe telefony Samsunga są też dostarczane w opakowaniach w 100 proc. wykonanych z recyklingowanych materiałów i zostały zaprojektowane tak, by działać przez lata. Samsung zapewnia, że co najmniej cztery razy zaktualizuje ich systemy operacyjne i będzie przez pięć lat dostarczał dla nich aktualizacje zabezpieczeń. Nieźle – większość telefonów z Androidem ma aktualizowany system średnio przez trzy lata, a poprawki bezpieczeństwa dostarczane są do nich przez dwa lata.

To wszytko wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju Samsung Galaxy for the Planet, ogłoszoną po raz pierwszy podczas wydarzenia Unpacked w 2021 roku. Samsung zobowiązuje się w niej do osiągnięcia do 2050 r. pełnej neutralności klimatycznej, a do 2030 r. obiecuje, że będzie ona dotyczyć w całości jego działów produkujących sprzęt elektroniczny.

Galaxy S23 – ekologia to nie wszystko

Nie przypadkiem Koreańczycy pokazali światu równocześnie swoje najnowsze telefonu i laptopy. Najnowsza, luksusowa elektronika ma dzisiaj ze sobą współpracować. Tutaj mistrzem świata do tej pory jest Apple – współpraca między iPhonami i MacBookami zapewnia wyjątkowy komfort pracy, ale Samsung nie chce tu już być gorszy.

Telefony i laptopy Galaxy mają więc nie tylko wymieniać się na bieżąco informacjami o stronach WWW, które przeglądamy i bezproblemowo dzielić się internetem, ale również będziemy mogli np. korzystać z klawiatury  komputera, by zrobić coś w smartfonie lub wykorzystać ekran tego drugiego w roli dodatkowego wyświetlacza. Oczywistym też ma być np. automatyczne przesyłanie zdjęcia zrobionego telefonem do laptopa w celu jego szybkiej edycji w programie Adobe Lightroom.

To wszystko oczywiście już było wcześniej, ale teraz ma być łatwiej, szybciej i przyjemniej. W końcu za coś te ciężkie tysiące złotych płacimy…

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Rekordowy spadek sprzedaży smartfonów. Tracą wszyscy – najwięcej Xiaomi.
Czytaj więcej: Nowy Walkman Sony NW-A306. Wygląda jak model sprzed lat.

Podziel się artykułem