Huawei Watch D już w Polsce – pierwszy zegarek z funkcją monitorowania ciśnienia krwi

Huawei Watch D

Huawei Watch D to pierwszy smartwatch na rynku z funkcjami monitorowania ciśnienia krwi oraz analizy EKG, potwierdzonymi unijnym certyfikatem CE dla wyrobu medycznego.

W Polsce znajduje się 11 milionów osób, które cierpią na nadciśnienie tętnicze, a także 7 milionów ma podwyższone ciśnienie. Znaczna część tych osób powinna stale monitorować ciśnienie krwi – dla nich Huawei Watch D to zatem przydatny wynalazek, zwłaszcza, że przeprowadzane przez zegarek pomiary w niewielkim stopniu odbiegają od rzeczywistości.

– Stworzony przez Huawei algorytm pomiaru ciśnienia TruBP™, oparty na modelu kaskadowym i różnych wzorcach ciśnienia krwi, umożliwia wykonanie pomiaru z marginesem błędu w granicach ±3 mm Hg. Dokładność i wiarygodność tej funkcji w Huawei Watch D została potwierdzona przyznaniem europejskiego certyfikatu dla urządzenia medycznego klasy IIa (numer certyfikatu: HZ 20423191), wydanego przez jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland – czytamy w materiałach Huawei o nowym smartwatchu.

Pomiar ciśnienia krwi za pomocą zagarka jest przeprowadzany z wykorzystaniem rozciągliwego paska z poduszką powietrzną i minipomką. Oprogramowanie Huawei Watch D pomaga wykonać pomiar w prawidłowy sposób, wykrywając np. nieprawidłowe ułożenie rąk.

Huawei Watch D – nie tylko ciśnienie krwi

Watch D to kolejny po modelach z serii Watch GT 3 Pro smartwatch od Huawei, który umożliwia wykonanie analizy EKG – Watch D przyznano certyfikat urządzenia medycznego klasy IIb. Aplikacja EKG na bieżąco wykrywa i informuje o zagrożeniach dla zdrowia serca. Potrafi rozpoznać rytm zatokowy, migotanie przedsionków oraz przedwczesne pobudzenia przedsionkowe i komorowe. 

Pomiar, uzyskany po przytrzymaniu znajdującego się z boku zegarka przycisku przez 30 sekund, wyświetlany jest na ekranie i automatycznie zapisywany w aplikacji Huawei Zdrowie.

Nowy zagarek korzysta również z ulepszonej technologię monitorowania tętna HUAWEI TruSeen 5.0+ oraz pozwala na monitorowanie poziomu SpO2, czyli kluczowego wskaźnika dotlenienia organizmu. Ma też funkcję HUAWEI TruSleep™ 2.0, która analizuje kluczowe fazy snu. 

Dzięki wbudowanemu czujnikowi, zegarek wykrywa ponadto temperaturę skóry, informując na bieżąco o zarejestrowanych zmianach. Pozwala także mieć pod kontrolą poziom stresu, a w razie potrzeby doradza użytkownikowi sposoby na jego obniżenie: ruch, odpoczynek lub ćwiczenia oddechowe.

Huawei Watch D – smsy i treningi

Poza tym Huawei Watch D to uniwersalny smartwatch. W aluminiowej kopercie zainstalowano między innymi ekran AMOLED o rozdzielczości 456 x 280 pikseli i przekątnej 1,64 cala. Urządzenie działa pod kontrolą systemu HarmonyOS i może – jak większość smartwatchy – między innymi śledzić nasze trasy, monitorować sześć głównych typów treningu i sugerować ponad 70 trybów treningowych. 

Współpracuje oczywiście ze smartfonem – wyświetla ważne powiadomienia, pozwala kontrolować odtwarzanie  muzyki, sprawdźmy na nim szybko pogodę i ustawimy dowolny alarm. Huawei Watch D wspiera bezprzewodowe ładowanie, a naładowana do pełna bateria pozwala na 7 dni typowego korzystania z wszystkich funkcji.

Cena? 1799 zł. W okresie od 2 do 27 listopada 2022 r. będzie on dostępny w ofercie specjalnej, w ramach której jego nabywcy otrzymają wagę HUAWEI Smart Scale 3 za 1 zł. 

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: 675 tys. zł – to nie pomyłka. Tyle kosztuje w Polsce telewizor MICRO LED 110 Samsung.
Czytaj więcej: To już pewne. Koniec dziwnych wtyczek w iPhonach. Ministrowie UE zdecydowali.

Podziel się artykułem