Nie tylko Apple chce mieć swój samochód. Sony również

sony vision samochód

Sony razem z Hondą chcą produkować elektryczne samochody. Pierwszy wspólny model ma się pojawić w salonach w 2025 roku.

Nie tylko Apple chce wejść na rynek motoryzacyjny. Chętnych na taki ruch w świecie cyfrowych elektronicznych potentatów jest więcej. Wśród nich Sony.

Japońska spółka razem z Hondą planuje założyć spółkę, która ma produkować i sprzedawać samochody elektryczne. Właśnie firmy poinformowały o pierwszych formalnych krokach w tym kierunku. Nazwy nowej spółki jeszcze nie podano, ale zakłada się, że powstanie jeszcze w tym roku,  a pierwszy jej samochodów wjedzie do salonów w 2025 roku.

W nowym przedsięwzięciu Honda ma odpowiadać za projekt, sprzedaż i produkcję samochodów, a Sony za stworzenie specjalnej cyfrowej mobilnej platformy, które ma być integralną częścią całego projektu i przenieść korzystanie z samochodu na zupełnie inny poziom.

W całym tym pomyśle chodzi o to, by każdy z udziałowców robił to na czym zna się najlepiej. Honda więc skorzysta z doświadczeń w produkcji i sprzedaży aut, a Sony doda do tego swoje ponadprzeciętne umiejętności w takich obszarach jak technologie rejestracji i przetwarzania obrazu, telekomunikacja i cyfrowa rozrywka.

Wspólna spółka Sony i Hondy powołana do budowy samochodów elektrycznych to nie pierwsza próba wejścia japońskiego giganta elektroniki w świat elektromobilności. Na targach CES 2020 i CES 2022 firma pokazała koncepty własnych elektryków – Vision-S i Vision-S 02. 

Foto: Sony.

Czytaj więcej: Fiaty już tylko „elektryczne”. Fiat Tipo i Fiat 500X stały się miękkimi hybrydami.
Czytaj więcej: Porsche ma drogie auta. Ale zrobi coś dla ludu. Rowery.

Podziel się artykułem

One thought on “Nie tylko Apple chce mieć swój samochód. Sony również

Comments are closed.