Mercusys Halo H50G – dwie lub trzy kostki i w domu zawsze mamy WiFi

Mercusys Halo H50G

Kilkuelementowe systemy mesh budujące wydajne sieci WiFi coraz częściej wkraczają do naszych domów. Zwłaszcza, że spadają ich ceny.

Masz duże mieszkanie lub dom jednorodzinny i do tego problemy z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej? To kup mesha – w największym skrócie i pewnym uproszczeniu zestaw kilku współpracujących ze sobą routerów WiFi. Rozstawione po domu lub mieszkaniu pokryją je w całości zasięgiem – internet będzie śmigał jak nigdy wcześniej. Do niedawna jednak systemy mesh były drogie. To się jednak zmienia i dowodem na to jest np. nowy  Mercusys Halo H50G.

Standardowo możemy kupić system w wersji z dwoma lub trzema jednostkami – ten większy jest w stanie utworzyć jednolitą sieć WiFi w każdym zakamarku mieszkania lub domu nawet o powierzchni 550 metrów kwadratowych. Mało? To możemy dokupić kolejne jednostki Mercusys Halo.

Mercusys Halo H50G zapewnia wydajność pozwalającą na swobodne i bezproblemowe korzystanie z internetu, nawet przez wielu użytkowników jednocześnie. Ponadto nawet podczas poruszania się pod domu lub mieszkaniu np. ze smartfonem lub tabletem sygnał sieci WiFi jest silny i nie zanika – wszystkie urządzenia telefony, laptopy i tablety automatycznie przełączają się między jednostkami systemu tak, aby zawsze korzystać z jednostki Halo oferującej najlepszy sygnał i parametry połączenia. 

Nowy mesh pracuje w standardzie WiFi 802.11ac i pozwala na uzyskanie prędkości do 1300Mb/s w paśmie 5Ghz i do 600Mb/s w paśmie 2,4 GHz. 

Wyposażono go w szereg funkcji, które podnoszą jakość bezprzewodowych połączeń z internetem lub ułatwiają nadzór nad domową siecią. I tak np. Mercusys Halo H50G wspiera technologię Beamforming, która poprawia zasięg i stabilność połączeń WiFi. Ma też funkcję Smart Connect, która łączy ze sobą pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID, zapewniając tym samym płynną transmisję danych oraz funkcję ochrony rodzicielskiej, która pozwala na kontrolowanie przeglądanych przez dzieci treści oraz monitorowanie czasu spędzonego w sieci.

Co miłe, do podłączenia do internetu urządzeń niewyposażonych  w bezprzewodową kartę sieciową służą, wbudowane w każdą jednostkę Halo, trzy gigabitowe porty Ethernet. 

Za Halo H50G w zestawie zawierającym trzy jednostki trzeba zapłacić około 420 zł.

Foto: Mercusys.

Czytaj więcej: Boeing też chce nam sprzedawać internet z kosmosu.
Czytaj więcej: Przez wideokonferencje widać, jak mieszkamy. Czas zmienić meble?

Podziel się artykułem