Płatny Twitter Blue wchodzi do USA. Zapewne wkrótce dotrze i do Polski

twitter blue

Po Australii i Kanadzie przyszła kolej na Stany Zjednoczone i Nową Zelandię. Rośnie liczba krajów, w których dostępny jest Twitter Blue – płatna wersja popularnego medium społecznościowego.

Od teraz – za 2,99 dol. miesięcznie lub 4,49 dol. nowozelandzkich – Amerykanie lub Nowozelandczycy mogą wykupić dostęp do Twittera Blue.

W tej cenie mają między innymi spory wybór artykułów bez reklam pochodzących ze znanych amerykańskich mediów – w tym np. The Washington Post, L.A. Times, USA TODAY, The Atlantic, Reuters lub BuzzFeed. Ich liczba ma jeszcze wzrosnąć – zapowiada Twitter. Rozmawia bowiem z kolejnymi mediami o współpracy.

Użytkownicy płatnej wersji serwisu społecznościowego mogą też w każdej chwili rzucić okiem na listę najchętniej czytanych artykułów w ciągu minionych 24 godzin na stronach interesujących ich mediów.

Blue Twitter to poza tym więcej możliwości personalizacji wyglądu aplikacji i funkcja Undo Tweet, która pozwala wycofać się z publikacji twitta w ciągu 60 sekund od jego wrzucenia do serwisu.

Ci, którzy płacą miesięczny aboment Twitterowi, będą też mogli w pierwszej kolejności testować nowe pomysły wdrażane przez programistów serwisu – np. pozwalające zamieszczać w serwisie filmy wideo o długości 10 minut, a nie około 2 minut, jak mogą to robić użytkownicy darmowego Twittera.

Rozszerzenie Blue Twittera na kolejne kraje – w tym kluczowy amerykański rynek – to wysłanie jasnego sygnału, że ta usługa będzie rozwijana. Płatny abonament za dodatkowe funkcje w popularnym medium społecznościowym pojawić się więc może wkrótce również w Polsce. Ciekawe jakiej będzie wysokości i ile osób się na niego zdecyduje.

Czytaj więcej: Chińczycy zamykają u siebie jedną z najpopularniejszych gier świata.
Czytaj więcej: Netflix ma 5 gier dla nas za darmo. Znajdziemy je w aplikacji.

Podziel się artykułem