Transcend DrivePro 10 – malutki wideorejestrator Full HD o niemałych możliwościach

wideorejestrator Full HD

Transcend DrivePro 10 raczej na pewno nie zasłoni kierowcy tego co ważne na drodze. Waży 40 gramów i ma niecałe 6 cm długości i 3 cm szerokości – ukryć go można za lusterkiem. Potrafi jednak sporo.

DrivePro 10 to najnowszy i najmniejszy spośród oferowanych w Polsce wideorejestratorów samochodowych marki Transcend. Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p Full HD w 60 klatkach na sekundę. Kamera ma przy tym szerokokątny obiektyw (140 stopni) z przysłoną ƒ/2.0. To zapewnia zarówno rozległe pole widzenia jak i wyraźne ujęcia nawet przy słabym świetle. 

Transcend twierdzi, że w DrivePro 10 zainstalowano matrycę STARVIS, która pozwala rejestrować szczegółowy i pełen kolorów obraz w dzień i w nocy. 

Urządzenie można zainstalować na przedniej lub tylnej szybie samochodu. Ma baterię litowo-polimerową, która podtrzyma zasilanie w wypadku przerwy w zasileniu z samochodu, co pozwala uchronić nas przed utratą ważnych nagrań.

 DrivePro 10 ma też czujnik czujnik G-sensor – który gdy wykryje uderzenie, uruchomi nagrywanie awaryjne – oraz funkcję włączenia lubi wyłączenia zapisu dźwięku za pomocą jednego przycisku.

Kamera może korzystać z kart pamięci o pojemności do 256 GB – to pozwala na rejestrację ponad 16 godzin nagrań. Przegramy je na nasz smartfon za pomocą Wi-Fi i darmowej aplikacji DrivePro.

Cena? Około 340 zł. W zestawie jest też karta microSD o pojemności 64 GB.

Foto: Transcend.

Czytaj więcej: IKEA ma super pomysł. Gadżet zamieni każde biurko w ładowarkę.
Czytaj więcej: Ważne pytanie. Jak szybko ultraszybkie ładowarki zabijają baterie?

Podziel się artykułem