IKEA ma super pomysł. Gadżet zamieni każde biurko w ładowarkę

ikea bezprzewodowa ładowarka

Sjömärke – tak nazywa się bezprzewodowa ładowarka IKEI, którą można zamocować pod niemal każdym blatem. Dzięki temu Twój stół lub biurko zyska dodatkową funkcję – będzie doładowywał Twój telefon.

Montaż Sjömärke jest banalny – żadnych śrub, wkrętów i wiercenia. Za pomocą specjalnej taśmy przyklejamy ładowarkę pod blatem biura lub stołu w tym miejscu, w którym chcemy potem kłaść telefon, by się ładował. Taki montaż zajmie nam kilkadziesiąt sekund.

Potem na blacie warto sobie przykleić malutką naklejkę – znacznik, który będzie nam przypominał, gdzie znajduje się Sjömärke.

Co ważne, IKEA nie przesadziła tu z ceną. Sjömärke w Stanach ma kosztować niecałe 40 dolarów i zapewne polska cena nie będzie się specjalnie różnić od tej dla Amerykanów.

Bezprzewodowa ładowarka od Szwedów jest zgodna ze standardem Qi 1.2.4, co w praktyce oznacza, że będzie lądowała nasz smartfon wspierający ten standard z mocą 5 W. Bardzo dużo to nie jest, ale pamiętajmy, że nasz telefon na naszym biurku obok komputera, gdy pracujemy zwykle leży bardzo długo.

Sjömärke współpracuje z blatami drewnianymi lub plastikowymi. Do sklepów IKEI na całym świecie zacznie być rozsyłany od października.

Foto: IKEA.

Czytaj więcej: Obraz, który gra staje się rzeczywistością. IKEA wprowadza nowy głośnik z linii SYMFONISK.
Czytaj więcej: Ważne pytanie. Jak szybko ultraszybkie ładowarki zabijają baterie?

Podziel się artykułem