Milenialsi dostrzegli składane smartfony. Produkcja w górę o połowę

galaxy z flip 3

Samsung zwiększa produkcję składanych ekranów do smartfonów. Popyt na nowe Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 jest dużo większy od zakładanego.

Serwis The Korea Economic Daily informuje, powołując się na źródła związane z Samsungiem, że koreański koncert intensywnie pracuje nad zwiększeniem produkcji ekranów do składanych smartfonów. 

Rozbudowywane są linie produkcyjne w zakładach Samsunga w Bac Ninh w Wietnamie. To pozwoli najpóźniej do końca tego roku lub początku przyszłego zwiększyć roczną produkcję składanych ekranów z aktualnych 17 mln do 25 mln, a więc aż o 47 proc.

To spowoduje, że Samsung będzie w stanie wyprodukować w przyszłym roku 10 mln egzemplarzy modelu Z Fold i 15 mln Z Flip.

Tak duża realizowana teraz rozbudowa zakładów produkujących składane wyświetlacze, wynika z dużego popytu na nowe smartfony Samsunga. W samej tylko Korei Południowej złożono w przedsprzedaży zamówienia na 920 tys. smartfonów Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. To niemal dwa razy więcej niż wpłynęło zamówień w przedsprzedaży na ostatni flagowy Samsung Galaxy S21.

Składane smartfony zaczynają się podobać nie tylko w Korei Południowej. W Chinach w przedsprzedaży aż ponad milion osób chce kupić składane smartfony Samsunga. Duży popyt na nie – większy niż w wypadku ich drugiej generacji – jest też notowany w Stanach Zjednoczonych.

The Korea Economic Daily zwraca uwagę, że zmienia się podejście millenialsów do składanych smartfonów. Znaczna ich część – przynajmniej w Korei – twierdzi, że design Samsunga Galaxy Z Flip 3 jest lepszy niż smartfonów Apple’a. 

Wygląda więc na to, że koreański koncern odkrył nową żyłę złota, a zaginane ekrany stają się coraz bardziej pożądane.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Z Fold 3 – supernowość, której w Polsce i tak prawie nikt nie kupi.
Czytaj więcej: Samsung może blokować działanie skradzionych telewizorów.

Podziel się artykułem