Dyskoteka w domu, czyli Philips nawiązał współpracę ze Spotify

philips spotify

Mrugające lampy w rytm muzyki – to kwintesencja dyskoteki lub koncertu muzyki pop. Teraz można ten efekt szybko i łatwo osiągnąć w domu, sięgając po inteligentne żarówki Philips Hue i aplikację Spotify.

Inteligentne żarówki świecące na niemal dowolny kolor i sterowane ze smartfona, to świetna zabawka… na kilka chwil. Wie to każdy, kto je już ma. Zabawa w wybór koloru i mocy światła za pomocą kilku ruchów na ekranie smartfonu jest przednia, ale szybko się nudzi i po chwilach ekscytacji mamy w domu może i fajną żarówkę, która jednak coraz bardziej przypomina zwyczajne źródło światła.

Teraz Philips wpadł na genialny pomysł, który funkcjonalność inteligentych kolorowych żarówek przenosi na zupełnie nowy poziom. Firma nawiązała współpracę ze Spotify. W efekcie jej inteligentne kolorowe żarówki z serii Hue mogą mrugać jak na dyskotece w rytm naszej ulubionej muzyki ze Spotify.

Co ciekawe w tym rozwiązaniu nie jest wykorzystywany żaden mikrofon, ale dźwięk nagrania jest analizowany przez moduł w aplikacji Phiips Hue.

Do całej zabawy potrzebujemy jeszcze – poza żarówkami – mostek Hue Bridge, czyli centralkę Philipsa do sterowania urządzeniami z linii Hue.

Foto: Philips.

Czytaj więcej: Ma 55 cali i wbudowany soundbar. Philips zbudował specjalny monitor do konsol Xbox.
Czytaj więcej: iPhone 13 połączy Cię nawet przez… satelitę.

Podziel się artykułem

One thought on “Dyskoteka w domu, czyli Philips nawiązał współpracę ze Spotify

  1. Ciekawa opcja 😀 Widzę, że te lampki Hue mają coraz więcej zastosowań 😉 Chociaż i tak zdecydowanie bardziej do gustu przypada mi poświata ambilight z ich telewizorów.

Comments are closed.