Mobilize Limo – elektryczny sedan od Renault. Ale szybko go nie kupimy

Mobilize Limo

Renault pokazało światu pierwsze zdjęcia modelu Limo. To elektryczny sedan spod wchodzącej w skład francuskiej grupy marki Mobiize. 

Mobilize Limo to kompaktowy sedan – coś jak Mégane Grandcoupe. Design nie wbija może w fotel, pachnie klasyką, ale niektórym może się to podobać.

Auto napędza pojedynczy silnik elektryczny o mocy 150 koni mechanicznej, który rozpędzi je do setki w 9,6 s. oraz do prędkości maksymalnej 140 km/godz.

W Mobilize Limo zainstalowano baterię o pojemności 60 kWh, co ma starczyć na przejechanie nawet niecałych 450 km wg formy WLTP, czyli spokojnie jakieś 25-30 proc. mniej w warunkach typowej eksploatacji.

Samochód wyposażono w szereg typowych już dzisiaj technologicznych udogodnień w rodzaju asystenta pasa ruchu, adaptacyjnego tempomatu, systemu redukującego ryzyko zderzenia z pieszym itp. Ma też dwa duże ekrany dla kierowcy i sporo miejsca dla pasażerów z tyłu.

To ostatnie ma znaczenie w związku z pomysłem, jaki Renault ma na ten samochód. Mobilize Limo nie będzie sprzedawany w tradycyjny sposób, ale wynajmowany – zarówno w carsharigu, jak i korporacjom taksówkowym.

Auto na żywo zostanie pokazane z początkiem września w trakcie targów elektromobilności w Monachium, a na ulice ma wyjechać w drugiej połowie przyszłego roku.

W stolicy Bawarii Renault ma też pochwalić się między innymi elektrycznym Renault Mégane – to już będzie normalnie sprzedawany elektryk.

Foto: Mobilize.

Czytaj więcej: Honda U-BE – e-skuter za 475 dolarów. Piękna cena i dwa problemy.
Czytaj więcej: Tesla będzie miała chińskie baterie. Trafią do modelu dla mas.

Podziel się artykułem