Xiaomi Mix 4 – pierwszy smartfon z rodziny Mi Mix od niemal trzech lat

xiaomi mi mix 4

Duży ekran jak zawsze w linii Mi Mix tutaj to nie wszystko. Do tego potężny procesor, dużo pamięci, rozbudowany aparat oraz kamerka do selfie pod ekranem – Xiaomi Mix 4 to interesujący nowy telefon z najwyższej półki. 

Xiaomi twierdzi, że zainstalowany pod ekranem Xiaomi Mix 4 aparat do selfie trzeciej już generacji z matrycą 20 Mpix to efekt pięciu lat jego bardzo intensywnych prac, które pochłonęły 77 mln dol., dały pracę kilkuset inżynierom i zaowocowały również przyznaniem 60 patentów. Ale schowany pod ekranem obiektyw to nie wszystko co ważne w nowym telefonie chińskiego koncernu.

Sam wyświetlacz tutaj robi już wrażenie – jest lekko zakrzywiony na bocznych krawędziach, w zasadzie nie ma ramek, jego przekątna sięga 6,67 cala a rozdzielczość 1080p. Wykonany ponadto został w technologii OLED a jego częstotliwość taktowania ustalono na poziomie 120 Hz.

Pod nim, poza wspomnianą już kamerką do selfie, umieszczono między innymi procesor Snapdragon 888 Plus. To podkręcona do 3 Ghz wersja flagowej kości Qulcomma. Xiaomi Mix 4 jest pierwszym smartfonem na rynku z tym układem.

Współpracuje on z 8 lub 12 GB RAM i 128, 256 lub 512 GB pamięci na dane. 

Rozbudowany i z wyższej półki jest też w Xiaomi Mix 4 aparat główny. Zbudowano go z wykorzystaniem trzech matryc – podstawowy obiektyw korzysta z układu Samsunga HMX 108 Mpix. Jest też szkło ultraszerokokątne 13 Mpix i peryskopowy teleobiektyw z pięciokrotnym zbliżeniem.

W tym dużym telefonie zainstalowano sporą baterię – 4500 mAh. Naładować ją można do pełna od zera – co jest imponujące – w czasie poniżej 15 minut ładowarką przewodową o mocy aż 120 W, a bezprzewodową o mocy 50 W w 28 minut.

Xiaomi Mix 4 dostępny jest na razie wyłącznie w Chinach w cenie od 4999 juanów, czyli około 770 dolarów. Dużo, ale to w końcu flagowy i bardzo zaawansowany smartfon.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Smartfon z matrycą 200 Mpix? Xiaomi ponoć nad takim pracuje.
Czytaj więcej: Telefon naładowany do pełna w 8 minut. Xiaomi ma najszybszą ładowarkę na świecie.

Podziel się artykułem