Smartfon z matrycą 200 Mpix? Xiaomi ponoć nad takim pracuje

Xiaomi Mi 9

Chiński koncern pracuje ponoć nad matrycą o rozdzielczości aż 200 Mpix. Ma trafić do flagowego przyszłorocznego smartfonu.

Wyścig kto umieści w telefonie matrycę o jak najwyższej rozdzielczości, nie zakończył się. Nad matrycą 200 Mpix pracuje teraz prawdopodobnie Xiaomi – tak twierdzi jedno z bardziej wiarygodnych źródeł na chińskim portalu Weibo.

Według niego nowy flagowy telefon Xiaomi, który pojawi się w przyszłym roku będzie miał ekran lekko zagięty na brzegach i z otworem na pojedynczą kamerkę do selfie. Poza tym ma być oparty na platformie SM8450, co w praktyce oznacza następcę procesora Qualcomm Snapdragon 888.

Tak na marginesie, to Xiaomi było również pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek smartfon z matrycą 108 Mpix. Było to w 2019 roku, a smartfonem tym był Mi Note 10.

Matryca 200 Mpix wcale oczywiście nie musi oznaczać, że smartfon w nią wyposażony będzie robił najlepsze zdjęcia na świecie. 

Wyższa rozdzielczość to nie wszystko, co wpływa na finalną jakość fotografii wykonanej za pomocą smartfonu. Oprócz samej matrycy bardzo ważna jest również zastosowana optyka (jakość obiektywu) oraz algorytmy sztucznej inteligencji odpowiadające za obróbkę zarejestrowanego obrazu. Niemniej wprowadzenie na rynek matrycy 200 Mpix w smartfonie będzie znaczącym osiągnięciem technologicznym.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Nie tylko internet. Xiaomi otwiera w Polsce nowy sklep stacjonarny.
Czytaj więcej: Ma 55 cali i wbudowany soundbar. Philips zbudował specjalny monitor do konsol Xbox.

Podziel się artykułem