Super Mario z LEGO ma nowego kolegę. Luigi wkracza do akcji

LEGO Luigi

Duńczycy powiększają świat klocków LEGO Super Mario. Jest nowy zestaw i drugi kluczowy bohater Luigi. Zyskuje zabawa w dwie osoby.

W ubiegłym roku LEGO razem z Nintendo wprowadziło na rynek całkiem nowe klocki z serii LEGO Super Mario. To całkiem udany mariaż klasycznych plastikowych klocków z popularną grą komputerową i zaawansowaną mikroelektroniką, którą wmontowano w korpus niewielkiego plastikowego bohatera. Pierwsze zestawy LEGO Super Mario testowaliśmy w ubiegłym roku.

LEGO konsekwentnie od wydania pierwszego zestawu z linii Super Mario wprowadza na rynek kolejne kompatybilne z nim rozszerzania. Do tej pory zwykle były to klocki, które pozwalały zbudować większy i bardziej skomplikowany tor przeszkód dla plastikowego Super Mario z cyfrowym wnętrzem. Teraz – w nowym zestawie LEGO Luigi – zyskał on przyjaciela. 

Figurki LEGO Mario i LEGO Luigi można połączyć ze sobą przez Bluetooth, aby rozpocząć wspólną zabawę. – Teraz można grać drużynowo, zbierać dodatkowe cyfrowe monety, wykonywać zsynchronizowane działania, takie jak chodzenie, przerzucanie i skakanie lub współpracować, aby pokonać wrogów, ukończyć wyzwania, dzielić się nagrodami, a nawet zmieniać grę i rywalizować ze sobą – informuje LEGO w komunikacie prasowym.

LEGO Luigi i LEGO Mario to bracia bliźniacy, którzy są dostępni w oddzielnych zestawach startowych – oba, jak tłumaczą Duńczycy, funkcjonują jako punkty wejścia do świata LEGO Super Mario, a interaktywna zabawa będzie możliwa przy użyciu dowolnej kombinacji tych dwóch figurek.  

Zestaw LEGO Ligi pojawia się na rynku z czterema nowymi zestawami rozszerzającymi. Wśród nich np. LEGO Super Mario Latający statek Bowsera. Daje on fanom szansę na zbudowanie nowego poziomu, w którym zmierzą się z niesławnym latającym statkiem oraz odeprą Kamka, Goombę i Rocky Wrencha.

Zestaw startowy LEGO Super Mario Przygody z Luigim oraz zestaw rozszerzający Latający statek Bowsera są już dostępne w przedsprzedaży na www.LEGO.pl. W regularnej sprzedaży klocki będą dostępne od 1 sierpnia 2021 roku na www.LEGO.pl oraz u wybranych partnerów sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna zestawu startowego Przygody z Luigim wynosi 249,99 zł, a zestawu rozszerzającego – 479,99 zł.

Foto: LEGO.

Czytaj więcej: Wkrótce na Twitterze będziemy mogli śmiać się na maksa z polityków. Będą buźki jak w Facebooku.
Czytaj więcej: Ma 55 cali i wbudowany soundbar. Philips zbudował specjalny monitor do konsol Xbox.

Podziel się artykułem