Ma 55 cali i wbudowany soundbar. Philips zbudował specjalny monitor do konsol Xbox

philips momentum for xbox

Konsolę zwykle podłączamy do telewizora – im większego, tym lepiej – i gramy. To już passé. Philips dzisiaj proponuje nam do tej zabawy specjalny monitor. Momentum 559M1RYV jako pierwszy na świecie ma certyfikat Designed for Xbox.

MMD, producent monitorów marki Philips, przekonuje nas swoim nowym modelem, że dzisiaj nawet jeżeli bawimy się konsolą, to warto mieć do tego odpowiedni wyświetlacz. I coś w tym jest – parametry techniczne Philips Momentum 559M1RYV robią wrażenie.

Nowy monitor ma 55-calowy panel typu VA o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 px) przy odświeżaniu 144 Hz. 

Ten ostatni parametr przewyższa możliwości najnowszych konsol Xbox – one wysyłają obraz z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Ale nie stanowi to żadnego problemu – Philips Momentum 559M1RYV można też podłączyć do gamingowego komputera z superwydajną kartą graficzną.

– Monitor spełnia wymagania certyfikatu VESA DisplayHDR 1000, co w połączeniu z kontrastem statycznym 4000:1 i możliwością wyświetlenia 1,07 mld kolorów przekłada się na żywy i kontrastowy obraz – informuje MMD w informacji prasowej.

Ponadto, na co zwraca uwagę, w przeciwieństwie do telewizorów, urządzenie zaprojektowano z myślą o najniższym input lagu (przerwą pomiędzy wykonaniem akcji na kontrolerze, a zobaczeniem jej na ekranie), co czyni rozgrywkę jeszcze płynniejszą. 

Ciekawostką jest wzbogacenie monitora o technologię Ambiglow. Daje ona wrażenie rozszerzenia obrazu na przestrzeń za wyświetlaczem poprzez podświetlanie ściany za pomocy specjalnych diód.

Graczom w Philips Momentum 559M1RYV spodobać się też może zintegrowany z nim soundbar projektu Bowers & Wilkins – renomowanego brytyjskiego producenta urządzeń audio. System 2.1 o mocy 40 W (RMS) reprodukuje dźwięk w zakresie 50 Hz – 20 KHz. Tryby Sport & Racing, RPG & Adventure, Action, Movie, Music i Personal pozwolą odpowiednio dopasować charakterystykę brzmienia do wyświetlanych na monitorze gier lub filmów. 

Jakieś wady? Cena. Urządzenie nie jest tanie. Monitor Philips 559M1RYV będzie dostępny w sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie 6269 zł.

Foto: MMD.

Czytaj więcej: [TEST] Acer Chromebook Spin 713 – wyższa klasa wśród chromebooków. Czy to ma sens?
Czytaj więcej: Obraz, który gra staje się rzeczywistością. IKEA wprowadza nowy głośnik z linii SYMFONISK.

Podziel się artykułem