Telefon naładowany do pełna w 8 minut. Xiaomi ma najszybszą ładowarkę na świecie

xiaomi ładowanie 200 W

200 W – takiej mocy jest nowa prototypowa ładowarki Xiaomi do smartfona. Koncern pokazał jak działa na krótkim filmie. To robi wrażenie.

Xiaomi to jedna z najbardziej doświadczonych film na polu systemów szybkiego ładowania. Dwa lata temu np. koncern pochwalił się ładowarką przewodową o mocy 100 W. Teraz ma już rozwiązanie dwukrotnie mocniejsze.

Nowa przewodowa ładowarka Xiaomi jest w stanie naładować baterię o pojemności 4 tys. mAh w odpowiednio zmodyfikowanym Xiaomi Mi 11 Pro w 8 minut – od zera do 100 proc.

Wystarczą przy tym np. tylko 44 sekundy ładowania, by w baterii telefonu ładowanego z mocą 200 W było już 10 proc. energii. To teraz najszybszy zaprezentowany system ładowania smartfonów na świecie.

Ale Xiaomi pokazało nam coś jeszcze w powyższym filmiku – dysponuje również systemem bezprzewodowego ładowania o mocy aż 120 W. To pozwala naładować wspomnianą sporą baterię w telefonie w czasie ledwo 15 minut.

Xiaomi nie informuje, kiedy zaprezentowane systemy ładowania trafią na rynek do smartfonów, ale  raczej nie szybko – stawiamy, że za jakieś 2-3 lata. Przypomnijmy, że np. flagowe Mi 11 jest sprzedawane z ładowarką o mocy 55 W.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Xiaomi Mi 11 Ultra – nowy smartfon, który według uznanego laboratorium robi najlepsze zdjęcia.
Czytaj więcej: Mi MIX FOLD – pierwszy składany smartfon Xiaomi. Największy na rynku i z potężnymi podzespołami.

Podziel się artykułem