Galaxy Z Fold 3 z kamerką do selfie pod ekranem i nowym szkłem na głównym aparacie

z fold 2

Aktywny na Twitterze i zawsze dobrze poinformowany Ice Universe twierdzi, że w nadchodzącym składanym smartfonie Samsung Galaxy Z Fold 3 podekranowy aparat do selfie będzie niezły, a główny zostanie przykryty nowym gatunkiem utwardzonego szkła.

Samsung kopiuje testowane już w praktyce przez chińskie ZTE rozwiązanie i w składanym Galaxy X Fold 3, którego premiera odbędzie się najprawdopodobniej 11 sierpnia, umieści kamerkę do selfie pod ekranem.

Znany twitterowy komentator technologicznych rozwiązań Ice Universe twierdzi, że nie będzie ona zła. Wspierana algorytmami sztucznej inteligencji prawdopodobnie będzie robić najlepsze zdjęcia wśród wszystkich smartfonów z rozwiązaniem UDC (kamery pod ekranem).

Równocześnie Ice Universe dodaje, że pomimo tego i tak będzie robić gorsze fotki od tradycyjnego aparatu do selfie – nie schowanego pod ekranem.

Innowacji – mniejszych i większych – w Galaxy Z Fold 3 będzie więcej.

Ice Universe spekuluje dodatkowo np., że główny aparat w składanym smartfonie zostanie przykryty nowym szkłem od Gorilla Glass DX/DX+. W większym stopniu od poprzedniego rodzaju redukuje ono refleksy świetlne i ma też wyższą odpornośc na zarysowania.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Nowy składany Samsung Galaxy Z Fold 3 ma być tańszy o 20 proc. Ale to nadal drogo.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Quantum 2 – smartfon z kryptografią kwantową. Nowy poziom ochrony danych.

Podziel się artykułem