Nowy składany Samsung Galaxy Z Fold 3 ma być tańszy o 20 proc. Ale to nadal drogo…

z fold 2

Zbliża się premiera nowych smartfonów Samsunga z zaginanymi ekranami. Co ważne, możliwe, że będą nie tylko technologicznie lepsze, ale również tańsze.

Koreański portal Dailian twierdzi, że od premiery smartfonów Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 z zaginanymi ekranami dzieli nas już najwyżej kilka tygodni. Samsung wysłał bowiem ich prototypy na testy do koreańskich telekomów. To standardowa procedura. Zwykle kilka tygodni po niej nowe telefony trafiają do sklepów.

Ta wiadomość koreluje z innymi spekulacjami mówiącymi o bliskiej premierze nowych najbardziej zaawansowanych komórek Samsunga. Niektórzy – jak np. Max Weinbach z portalu Android Police – twierdzą, że Samsung pokaże nam modele Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 już trzeciego sierpnia.

W sieci spekuluje się nie tylko o dacie premiery nowych smartfonów. Są też przypuszczenia, że zaginane komórki będą w tym roku tańsze od poprzedników. 

Model Z Fold 3 ma być wyceniony ponoć na 1,9 mln wonów (niecałe 1680 dolarów). To mniej więcej 20 proc. mniej niż trzeba było zapłacić za Galaxy Z Fold 2. 

Redukcja ceny o jedną piątą z pewnością jest chwalebna, ale niestety, nadal smartfony z zaginanymi ekranami będą drogie. Na ich masowe wejście pod strzechy musimy jeszcze poczekać.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Za chwilę w Twoim smartfonie pojawi się kilka nowości. Google aktualizuje Androida.
Czytaj więcej: Po pandemii kupujemy smartfony jak szaleni. Apple zaciera ręce.

Podziel się artykułem