Czym jest PaySafeCard? Bezpieczne zakupy w internecie

paysafecard

PaySafeCard (PSC) to jedna z najczęściej wykorzystywanych elektronicznych metod płatności, charakterystyczna głównie dla sklepów internetowych. Metoda ta bazuje na systemie pre-paid, który z dużym powodzeniem funkcjonuje od 2000 roku. 

Aby móc korzystać z tego sposobu płatności niezbędne jest posiadanie karty ze specjalnie wydrukowanym kodem PIN, która posiada określany nominał. Kod ten może być wykorzystywany aż do momentu wyczerpania zawartych na karcie środków.

Czym jest PaySafeCard?

PaySafeCard to specjalna karta, bardzo nowoczesna i bezpieczna, posiadająca kod składający się z 16 znaków. Największym atutem karty jest możliwość dokonywania internetowych zakupów bez konieczności podawania danych osobowych, bankowych czy tych dotyczących karty kredytowej.

Aby móc korzystać z tej możliwości, wystarczy założyć konto w usłudze PaySafeCard oraz wykupić doładowania odpowiedniej wartości, zasilając tym samym konto funduszami. Ze względu na popularność tej metody płatności, obecnie można z niej korzystać w tysiącach sklepów internetowych na całym świecie. Jak pokazują jednak dane statystyczne, najczęściej taka forma opłaty jest wykorzystywana w branży gier mobilnych, komputerowych oraz konsolowych.

Gdzie można kupić PaySafeCard ?

Ze względu na dużą popularność PaySafeCard jest powszechnie dostępne i łatwe do nabycia. Kartę znaleźć można zarówno w najpopularniejszych supermarketach jak i kioskach czy stacjach benzynowych. Aby nabyć kartę, nie trzeba nawet wychodzić z domu, bowiem zdrapkę można kupić też w wielu sklepach internetowych. Obecnie sprzedawanych jest pięć rodzajów kart różniących się pomiędzy sobą wartością doładowania. Dostępne są karty o nominale:

– 20 zł, 
– 30 zł, 
– 50 zł, 
– 100 zł,
– 200 zł.

Obecnie nie ma możliwości doładowania konta na dowolną kwotę nieobejmującą nominału dostępnych kart. Dlatego też trzeba liczyć się z tym, że w niektórych przypadkach konieczny będzie zakup karty o większej wartości niż cena produktu, który ma zostać przy jej pomocy nabyty.

Należy jednak pamiętać o tym, że niewykorzystane środki nie przepadają, bez większych przeszkód mogą być wykorzystane przy następnym doładowaniu konta.

Jak działa PaySafeCard ?

Działanie PaySafeCard jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy udać się do najbliższego punktu sprzedaży bądź dokonać zakupu karty przez internet. Następnie należy wybrać kwotę zasilenia karty, której doładowanie wygląda bardzo podobnie do doładowania karty SIM u operatora komórkowego. Po zasileniu karty pojawia się wydruk zawierający 16 znaków ze specjalnym numerem PIN, który jest niezbędny do wykorzystania przy dokonywaniu płatności. Dokonując zakupu, w podsumowaniu należy kliknąć i wybrać płatność za pomocą PaySafeCard, po czym wprowadzić kod PIN.

Jeżeli została wybrana odpowiednia kwota odpowiadająca ilości zgromadzonych środków na karcie, wówczas transakcja powinna przebiegać bez większych zakłóceń.

PaySafeCard a opodatkowanie

Sprzedaż PaySafeCard stanowi wymianę pieniądze obiegowego na cyfrowy, w związku z czym taka sprzedaż nie jest opodatkowana, a przeprowadzeniu transakcji nie jest naliczany podatek VAT.

Dlaczego warto korzystać z możliwości, jakie daje PaySafeCard? 

Kupowanie i korzystanie z PaySafeCard jest bardzo proste, a co najważniejsze, przeprowadzane w ten sposób transakcje charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dlaczego jeszcze warto rozważyć dokonywanie płatności internetowych przy pomocy PaySafeCard? To dobre rozwiązanie między innymi ze względu na to, że:

– stosując kody PSC można w bardzo łatwy sposób kontrolować wpłacane i wypłacane środki;

– wypłata środków następuję natychmiastowo;

– kody PaySafeCard pozwalają na dokonywanie anonimowych wpłat i wypłat; 

– w czasie transakcji za pośrednictwem PaySafeCard sklepy i aplikacje nie otrzymują danych kupującego; 

– transakcje PaySafeCard są w pełni bezpieczne – w przypadku płatności online polegającej na oszustwie, hakerzy nie mają możliwości wypłacenia wszystkich zgromadzonych środków. Otrzymują jedynie te pieniądze, które była przewidziane na realizację transakcji; 

– kolejnym doskonałym zabezpieczeniem środków zgromadzonych na karcie PaySafeCard jest możliwość blokowania konta i szyfrowania danych. 

PaySafeCard – opłaty i limity

Korzystanie i doładowywanie karty PaySafeCard nie wymaga wnoszenia dodatkowych opłat. Użytkownik ponosi koszty dopiero po 7 miesiącach korzystania z PaySafeCard – wówczas pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 10 zł. Jeżeli w ciągu 12 miesięcy od dnia zakupu PaySafeCard nie zostanie wykonana żadna transakcji, po upływie 13 miesięcy, co 30 dni naliczana jest opłata w wysokości 20 zł. Dodatkowe opłaty naliczane są przez PaySafeCard w przypadku transakcji wymagających przeliczenia waluty.

Z korzystaniem z PaySafeCard związane są pewne limity. Osoby dorosłe mogą posiadać maksymalnie 20 000 zł na koncie, przy czym dzienna maksymalna kwota doładowania to 8 000 zł (w przypadku młodzieży kwoty te wynoszą po 4000 zł). W przypadku osób dorosłych, roczne doładowanie PaySafeCard nie może przekraczać 200 000 zł.

Czytaj więcej: Myślisz o ubezpieczeniu na wakacje? Jest nowa porównywarka ubezpieczeń.
Czytaj więcej: Jak przesłać za darmo pieniądze na drugi koniec Polski. Przekaz bankomatowy Euronetu.

Podziel się artykułem