Z Windows 7 za darmo do Windows 11? Da się, ale jest problem

Jesienią zadebiutuje nowy system Windows 11. Dostaną go za damo wszyscy ci, którzy mają Windows 10 i odpowiedni sprzęt. Wiadomo też już co z użytkownikami starszych wersji „okienek”.

Z Windows 11 będzie trochę podobnie jak z Windows 10. Użytkownicy poprzedniego systemu z łatwością i za damo przeprowadzą aktualizację „okienek” do najnowszego standardu. Nie było jednak jasne, czy tak samo nowe Windows będą mogli otrzymać ci, którzy korzystają jeszcze z Windows 7 i 8 oraz jak długo Microsoft będzie oferował bezpłatną aktualizację. Część tych wątpliwości rozwiało właśnie Lenovo.

Firma przygotowała krótki internetowy poradnik dotyczący nadchodzącego systemu operacyjnego – w postaci zestawu kilkudziesięciu pytań i krótkich odpowiedzi.

Dowiadujemy się z niego między innymi, że bezpłatna przesiadka z Windows 7 lub 8 na Windows 11 będzie możliwa, ale tylko w formie czystej instalacji od zera – nie uaktualnienia. 

Zatem jeżeli ktoś ma np. Window 7, dużo danych na dysku i kolekcję unikatowych starych aplikacji, to nowe Windows – pomijając kwestie jego wymagań sprzętowych –  nie jest raczej dla niego.

Z poradnika Lenovo wynika też, że nie musimy się bardzo spieszyć się z instalacją nowego systemu operacyjnego. Microsoft nie podał na razie czasu, do kiedy będzie oferował nam bezpłatny upgrade do Windows 11. Jednak to może zmienić się w przyszłości – np. za rok. Microsoft zastrzega sobie bowiem prawo do wycofania się z oferty bezpłatnego uaktualnienia starych „okienek” do najnowszej ich wersji.

Czytaj więcej: Smartfon z matrycą 200 Mpix? Xiaomi ponoć nad takim pracuje.
Czytaj więcej: Za chwilę w Twoim smartfonie pojawi się kilka nowości. Google aktualizuje Androida.

Podziel się artykułem