Amazon chce pomóc zaszczepić 100 mln Amerykanów. To ma sens

Amazon logo

Dave Clark, szef sprzedaży detalicznej w Amazonię wysłał list do Bidena. Deklaruje w nim pomoc jego firmy w zaszczepianiu 100 mln Amerykanów w ciągu 100 dni.

Administracja nowego prezydenta chce jak najszybciej uporać się z koronawirusem, a to możliwe jest wyłącznie poprzez znaczące przyspieszenie szczepień. Dlatego jednym z najważniejszych celów nowej ekipy w Białym Domu jest zaszczepienie 100 mln Amerykanów w ciągu 100 dni.

Ten cel nie będzie łatwo zrealizować – logistyka tak masowego szczepienia musi być bardzo rozbudowana, sprawna i gwarantująca cały czas bezpieczeństwo szczepionek przechowywanych w ultraniskiej temperaturze. W tym świetle pomoc, którą deklaruje Amazon w masowym szczepieniu Amerykanów wydaje się bardzo sensowny.

W liście do nowego prezydenta USA Dave Clark przypomina, że jego firma jest drugim największym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych, zatrudniając ponad 800 tys. pracowników. Do tego ma dziesiątki magazynów, dużych centrów logistycznych, samoloty i tysiące samochodów – to wszystko z perfekcyjnie działającym systemem IT w pełni nadzorującym szybki transport każdej przesyłki. 

– Jesteśmy przygotowani by szybko przewieźć szczepionki, kiedy tylko będą dostępne – podkreśla Dave Clark i dodaje, że Amazon może też wspomóc administrację Bidena w szczepieniach całym swoim zapleczem IT i komunikacyjnym.

Szanse zatem na to, że szczepienia w USA przyspieszą są duże.

Czytaj więcej: Kiedy zostaniesz zaszczepiony na COVID-19? Sprawdź – jest już specjalny kalkulator.
Czytaj więcej: Smutna wiadomość dla Brytyjczyków. Netflix podnosi ceny akurat, gdy zaczął się lockdown.

Podziel się artykułem