Nowe funkcje w Windows 10. Co nam da Microsoft w przyszłym roku?

Windows zmiany

Programiści Microsoftu pracują teraz nad co najmniej kilkoma interesującymi funkcjami, które w przyszłym roku pojawią się w popularnym systemie operacyjnym.

Dość spore zmiany zostaną wprowadzone – jak donosi portal Windows Latest – w narzędziu PowerToys, które odpowiada za wiele opcji dostosowujących system operacyjny do naszych potrzeb i gustów. Dzięki temu pojawi się w Windows 10 np. funkcja, która pozwoli lepiej wyświetlać czcionki na ekranach o wysokiej rozdzielczości lub łatwiej dobierać kolory okien, pulpitu, kursora myszy itd. Ale to nie wszystko.

Microsoft pracuje również między innymi nad funkcją Always on Top. Dzięki temu będziemy mogli wskazać niewielkie okno, które zawsze będzie widoczne. Przez to będziemy mogli np. pracować nad dokumentem w Wordzie, a w rogu ekranu cały czas będzie wyświetlany film z Netflixa.

Przyda się też nowa funkcja szybkiego zamykania aplikacji. Teraz – kiedy zawiesi nam się program – trzeba to robić przez Menedżer zadań i często sporo czasu zajmuje odszukanie odpowiedniej aplikacji. Ma być łatwiej i szybciej.

Ciekawostką będzie narzędzie do szybkiego odszukiwania kursora myszy na ekranie lub dwóch. Przyciśniemy odpowiednią konfigurację klawiszy i wtedy Windows przygasi na chwilę cały ekran z wyjątkiem okrągłego obszaru, gdzie znajduje się „zagubiony” kursor.

Poprawiona zostanie ponadto funkcja kopiowania zawartości stron WWW do edytorów tekstu. Za pomocą dodatkowej kombinacji klawiszy będzie można skopiować sam niesformatowany tekst – bez dodatkowych obrazków, tabelek itd.

Graczom może spodobać się za to funkcja nagrywania tego, co dzieje się na ekranie. W efekcie tego powstanie plik wideo np. z kilkudziesięciosekundowym zapisem naszych heroicznych wysiłków w grze komputerowej.

Foto: Pixaline z Pixabay.

Czytaj więcej: [TEST] Router TP-Link Archer AX20 – dobry pomysł do mieszkania ze światłowodem.
Czytaj więcej: Pracujesz z domu? To możliwe, że wkrótce zapłacisz nowy podatek.

Podziel się artykułem