XPG GAIA – silny komputer do gier i grafiki w małej obudowie od Tajwańczyków

xpg gaia 1

XPG, tajwański producent elektroniki głównie dla graczy, przedstawił swój pierwszy minikomputer do gier i intensywnej pracy związanej z przetwarzaniem grafiki. Zbudowano go na mocnym procesorze z serii Intel i9 i zamknięto w efektownej małej obudowie.

Podstawowe parametry nowego komputera robią wrażenie. Napędza go ośmiordzeniowy procesor Intel Core  i9-9980HK działający z częstotliwością do 5,0 GHz. 

Do tego 32 GB (2×16 GB) pamięci RAM o taktowaniu  3200 MHz oraz bardzo szybki dysk XPG SX8200 Pro  z prędkością odczytu do 3500 MB/s i 3000 MB/s w trakcie zapisu.

Taki zestaw pozwoli w zasadzie uruchomić każdą ze współczesnych gier z wykorzystaniem zintegrowanej z procesorem i płytą główną karty graficznej. Jednak płynność i rozdzielczość grafiki w grach można jeszcze powiększyć, instalując w komputerze XPG GAIA dodatkową kartę graficzną. Jest taka możliwość – trzeba tylko pamiętać, by nie była dłuższa niż 202 mm.

XPG GAIA wspiera ponadto łączność bezprzewodową w standardzie WiFi 6 ax, ma kilka portów USB 3.2 Gen 2, HDMI, Thunderbolt 3, dwie przewodowe karty sieciowe oraz zabezpieczenie KensingtonLock.

Ciekawostką jest również fakt wykonania ze stalowej siatki boków obudowy minikomputera. Sprzyja to odprowadzaniu ciepła w trakcie intensywnej pracy.

W sumie czyni to z XPG GAIA bardzo wydajny sprzęt zarówno dla graczy komputerowych, jak i wszystkich innych potrzebujących wydajnego komputera PC do pracy – w tym grafików komputerowych. Nie wiemy jeszcze kiedy nowy minikomputer pojawi się na polskim rynku, ani jaka będzie jego cena.

Foto: XPG.

Czytaj więcej: Nowy iPad 8. Klasyk od Apple’a jest szybszy. Pytanie tylko, czy to ma duże znaczenie.
Czytaj więcej: OnePlus 8T 5G – kolejny flagowiec chińskiego producenta zadebiutuje już 14 października.

Podziel się artykułem

One thought on “XPG GAIA – silny komputer do gier i grafiki w małej obudowie od Tajwańczyków

  1. komputer dla graczy.. zintegrowana karta graficzna.. hehe dobre. suchar na miare sztrasburgera

Comments are closed.