Pierwsze w Polsce symulatory samolotu Boeing 737NG już „latają”. Unikatowy ośrodek powstał w pobliżu Okęcia

symulator afg

W kompleksie 7R City Flex Warsaw Airport znajdującym się w pobliżu Lotniska Chopina amerykańska firma uruchomiła pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe dla pilotów komercyjnych z symulatorami Boeinga 737NG.

W hali zbudowanej przez polską spółkę 7R specjalnie dla Avenger Flight Group (AFG) przygotowano miejsce pod sześć profesjonalnych symulatorów. To duże urządzenia, przypominające z zewnątrz kontenery mieszkalne z placów budów tyle tylko, że ustawione na specjalnych hydraulicznych podnośnikach. W środku natomiast oferują perfekcyjnie odwzorowaną kabinę Boeinga 737NG.

Symulatory AFG odtwarzają w najmniejszych detalach zachowanie dużego pasażerskiego samolotu. Służą do szkolenia pilotów i by dobrze spełniały tę funkcję muszą między innymi zostać dopuszczone do użytku przez Urząd Lotnictwa Cywilnego RP oraz Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

AFG nie tylko buduje i projektuje profesjonalne symulatory. Jest również właścicielem i operatorem 10 centrów szkoleniowych z nimi w sześciu różnych krajach w Ameryce Północnej i Łacińskiej oraz w Europie. Polski ośrodek jest najnowszy i już prowadzi pierwsze szkolenia. Pierwszy symulator zaczął „latać” już w połowie września.

To jak duży będzie docelowo polsku ośrodek AFG, będzie zależało od kondycji całej europejskiej i polskiej branży lotniczej. A ta na razie – w czasach pandemii – przeżywa bardzo ciężkie chwile i to potrwa co najmniej do czasu, gdy nie zostanie wprowadzona skuteczne szczepionka lub lek na koronawirusa.

Foto: 7R/AFG.

Czytaj więcej: Bajkowy symulator samochodu Aston Martin Valkyrie. Kosztuje… Lepiej nie pytaj.
Czytaj więcej: Startuje jak dron, leci jak samolot. Drony Volansi zawiozą paczkę na drugi koniec Polski.

Podziel się artykułem

One thought on “Pierwsze w Polsce symulatory samolotu Boeing 737NG już „latają”. Unikatowy ośrodek powstał w pobliżu Okęcia

  1. Ciekawe czy będzie też dostępny dla ludzi. W większości przypadków na świecie w „wolnych chwilach” takie symulatory są oferowane entuzjastom za ok 200 euro/h żeby mogli poczuć się jak piloci

Comments are closed.