OnePlus 8T 5G – kolejny flagowiec chińskiego producenta zadebiutuje już 14 października

oneplus 8t 5g

Nowy smartfon będzie pewnym rozwinięciem wysoko ocenianego modelu OnePlus 8 sprzed kilku miesięcy. Niemal na pewno jego sprzedaż rozpocznie się od rynku indyjskiego.

To już pewne – 14 października OnePlus pokaże w Indiach nowy smartfon. Tamtejszy oddział chińskiego koncernu uruchomił już specjalną stronę w internecie, która promuje ten debiut. Jak dotąd nie ma podobnego serwisu nigdzie indziej na świecie, co po pierwsze sugeruje, że właśnie w Indiach zadebiutuje OnePlus 8T 5G, a po drugie, że na jego sprzedaż na innych rynkach będziemy musieli poczekać.

W sumie szkoda, bo smartfon zapowiada się interesująco, chociaż zmiany w porównaniu do modelu OnePlus 8 nie są bardzo duże.

Rozmiar ekranu w OnePlus 8T 5G będzie ten sam, co w „ósemce”. Ale będzie on odświeżany z częstotliwością 120 Hz. 

Wymienione zostaną aparaty. Z tyłu będzie to rozbudowany zestaw z matrycami 48 Mpix, 16 Mpix, 5 Mpix i 2 Mpix, a z przodu kamerka do selfie 32 Mpix.

Prawdopodobnie w środku zainstalowany będzie procesor Snapdragon 865, ale są też tacy, którzy mówią, że będzie to raczej Snapdragon 865 Plus. Zwiększy się też moc ładowania – do 65 W.

Cena? Nie znamy. Niska nie będzie – OnePlus 8T 5G to w końcu flagowy smartfon – ale z pewnością mocno konkurencyjna.

Foto: OnLeaks / Pricebaba.

Czytaj więcej: Mudita Pure – polska komórka bez Wi-Fi, kolorowego ekranu i internetu. Kosztuje tyle co niezły smartfon.
Czytaj więcej: [TEST] Klocki LEGO Super Mario, czyli (częściowe) wyjście za świata komputerów ma sens.

Podziel się artykułem