Oppo Watch – efektowne smartwatche przypominające zegarek Apple’a zaraz pojawią się w Europie

Oppo Watch

Zegarki Oppo Watch zadebiutowały w Chinach 6 marca. Jesienią mają trafić do sklepów w Europie, w tym wysoce prawdopodobne, że również polskich.

Oppo Watch to bardzo ładny, starannie zaprojektowany smartwatch występujący w dwóch wersjach – z tarczą 41 i 46 mm.

Bardzo przypominają Apple Watche. Podobnie jak w wypadku amerykańskiego zegarka odnosimy wrażenie, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki.

Oppo Watch pracuje pod kontrolą systemu Google’a Wear OS. Użytkownicy mogą więc pobierać ze sklepu Google’a setki programów przeznaczonych dla smartwatchy – w tym między innymi nadzorujących prawie każdy rodzaj aktywności fizycznej. Mogą też korzystać z usług Google’a, w tym np. płatności zbliżeniowych w ramach Google Pay i głosowego Asystenta. 

Zarówno większą jak i mniejszą wersję Oppo Watch napędza procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Do tego mamy 1 GB RAM i 8 GB pamięci na dane i programy. To konfiguracja, która spokojnie wystarczy w codziennej eksploatacji zegarka.

Większy Oppo Watch ma bardzo jasny (do tysiąca nitów) ekran AMOLED o przekątnej 1,9 cala i rozdzielczości 402×476 punktów. W mniejszym ma on 1,6 cala i rozdzielczość 320×360 punktów. 

Obydwa zegarki mają aluminiową ramkę dookoła ekranu, ale tylko w większej wersji tył jest ceramiczny. W mniejszym modelu tylna część obudowy jest plastykowa.

Obydwa zegarki są wodoodporne – mniejszy do 3 ATM, większy do 5 ATM. I obydwa bardzo długo działają na jednym naładowaniu. Większy do 30 godzin w trybie intensywnej eksploatacji i do 21 dni w trybie energooszczędnym. Mniejszy do 24 godzin intensywnie wykorzystywany i do 14 dni w stanie niemal szczątkowej aktywności.

W Oppo Watch z tarczą 46 dodatkowo, poza zgodnością ze standardem Wi-Fi i Bluetooth 4.2, jest też modem LTE. W praktyce oznacza to, że zegarek możemy również – dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi – wykorzystać do odbioru zwykłych połączeń telefonicznych.

Oppo Watch powinien pojawić się również w Polsce. Prawdopodobnie będzie kosztował podobnie jak w Wielkiej Brytanii, a zatem za model z ekranem 41 mm zapłacimy około 1100 zł, a za większy jakieś 700 zł więcej.

Foto: Oppo.

Czytaj więcej: [TEST] Oppo Reno 3 – bardzo dobre zdjęcia i wyświetlacz AMOLED. Czego chcieć więcej?
Czytaj więcej: Sprzedaż smartfonów. Huawei wyprzedził Samsunga i został największym producentem komórek na świecie.

Podziel się artykułem