Nadciąga nowy superlaptop Microsoft Surface Book 3. Jak jego poprzednik będzie kosztował majątek

surface book 2

Komputery z Windows też istnieją w luksusowym wydaniu. Dotyczy to szczególnie rodziny Surface Microsoftu. Za chwilę pojawi się w niej nowy najdroższy mobilny model.

Microsoft zdobył właśnie certyfikat amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności na przenośny komputer ukrywający się pod nadanym przez urzędników numerem 1899.

To najprawdopodobniej Microsoft Surface Book 3, a więc nowy – najdroższy i najbardziej wydajny – mobilny model w rodzinie Surface. Uzyskanie certyfikatu zwykle oznacza, że najpóźniej za kilka tygodni zobaczymy w sklepach sprzęt, którego dotyczy.

Microsoft Surface Book 3 będzie bardzo wydajnym luksusowym notebookiem z odłączaną klawiaturą i dotykowym ekranem– następcą kosztującego od kilku do kilkunastu tysięcy złotych modelu Microsoft Surface Book 2.

Z dostępnych przecieków wynika, że będzie sprzedawany w dwóch głównych wersjach – z ekranem o przekątnej 13,5 lub 15 cali. 

Napędzały go będą procesory Intela Core i5 lub Core i7 dziesiątej generacji współpracujące z co najmniej 8 GB pamięci RAM a maksymalnie z 32 GB RAM. Do tego jeszcze dysk SSD o pojemnościach od 256 GB do 1 TB, obsługa standardu Wi-Fi 6 i mocna karta graficzna – prawdopodobnie NVIDIA GTX 1650 Max-Q lub podobna.

Całość w podstawowej wersji ma kosztować w USA około 1700 dolarów, a w najdroższej 3400 dol. 

Foto: Microsoft Surface Book 2/Microsoft.

Czytaj więcej: Microsoft Xbox Series X. Znamy pełną specyfikację. To będzie naprawdę potężna maszyna.
Czytaj więcej: Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka.

Podziel się artykułem