Elektryczny Ford Mustang Cobra Jet 1400. Amerykańska firma wskrzesza legendę do wyścigów na 1/4 mili

Ford Mustang Cobra Jet 1400

Ford ma prototyp samochodu, który może namieszać w popularnych nie tylko w Stanach wyścigach równoległych – drag racing. Nowy Ford Mustang Cobra Jet 1400 nawiązuje do legendarnego modelu sprzed ponad pół wieku.

Karoseria nowego samochodu to typowy współczesny Mustang. W środku silnik elektryczny o mocy 1400 KM i niemniej kosmicznym momencie obrotowym około 1500 Nm. 

Te dwie liczby mówią nam jedno – ten samochód będzie rozpędzał się niezwykle szybko, a tylko o to chodzi w popularnych najbardziej w Stanach, ale i obecnych w Europie i w Polsce wyścigach równoległych na dystansie 1/4 mili (nieco ponad 400 metrów).

Ford nie powiedział wiele o nowym samochodzie. Podał tylko dwie wymienione liczby, pokazał kilka zdjęć i filmik, jak nowy pojazd jedzie na torze do drag racingu. Ale z materiału wideo można wywnioskować jeszcze jedno.

Ford Mustang Cobra Jet 1400 ma, podobnie jak Porsche Taycan, dwustopniową skrzynię biegów – słychać na filmie, kiedy zmieniane jest przełożenie. Zresztą posłuchajcie sami. 

Nie wiemy teraz, czy Mustang Cobra Jet 1400 doczeka się wersji produkcyjnej, ale to możliwe. Po pierwsze dlatego, że Ford mocno inwestuje w elektryczne pojazdy. Po drugie, bo chce, jak w przeszłości, rozwijać je przez udział w motosporcie i po trzecie nowa Cobra nawiązuje do legendarnego Forda Mustanga 428 Cobra Jet z 1968 roku – samochodu, który przez lata dominował w drag racingu. 

Foto: Ford.

Czytaj więcej: Lotus chce wyprodukować samochód do codziennej jazdy. I to może jeszcze w tym roku.
Czytaj więcej: Imponujący pokaz siły elektrycznego pickupa Forda. Nowa wersja F-150 holuje pociąg.

Podziel się artykułem