Wypożycz bieżnię i poćwicz z instruktorem online, czyli co mają dla nas kluby fitness w czasie koronawirusa

fitness platinum

Kluby fitness są wśród największych ofiar pandemii koronawirusa. Zostały zamknięte, podobnie jak niemal cały handel i znakomita większość usług. Ale nie wszystkie się poddały. 

Na południu Polski, szczególnie w Krakowie, działa sieć Fitness Platinum. Jej częścią jest np. klub Fitness Platinium XXL przy ulicy Bratysławskiej 4. To jeden z największych klubów fitness Polsce z 18 strefami treningowymi na 4200 metrach kwadratowych powierzchni. W praktyce oznacza to, że np. w gigantycznej strefie cardio umieszczono aż 100 bieżni, a maszyn siłowych w klubie jest 70 sztuk. Teraz ten klub i wszystkie inne należące do Fitness Platinium są zamknięte.

Właściciele się jednak nie poddają i próbują przetrwać czas zamknięcia. Po pierwsze – i tak też postępują niektóre inne kuby fitness w Polsce – oferują regularne bezpłatne ćwiczenia online z instruktorem na swoim profilu facebokowym oraz płatne na platformie Gymsteer. Odbywają się regularnie codziennie.

Można wykupić karnet siedmiodniowy na te zajęcia za 19,99 zł lub kupić pojedyncze „wejście” za 7 zł.

Ale zajęcia online z instruktorem to nie wszystko. Fitness Platinium uruchomiła też wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń – od piłek i worków treningowych, przez hantle aż po bieżnie, ławeczki i rowery treningowe.

Działają w Krakowie, Gliwicach i w Katowicach. 

Sprzęt można wypożyczyć na dwa tygodnie lub miesiąc – zależy od tego co to jest. Za drobne ciężarki na 15 dni zapłacimy np. kilkanaście złotych, za profesjonalną bieżnię 412 zł na miesiąc, przy czym w tym drugim wypadku niezbędne jest jeszcze wpłacenie kaucji wysokości 2 tys. zł.

Sprzęt, który chcemy wypożyczyć, możemy samodzielnie odebrać lub też może nam być przywieziony za dodatkową  opłatą i to nawet do miejsca oddalonego o 40 km od jednego z trzech magazynów spółki.

Tak więc spragnieni fitnessu niekoniecznie muszą wychodzić teraz z domu….

Foto: Fitness Platinum.

Czytaj więcej: Quibi – nowy serwis z filmami. Pobawiliśmy się kilka godzin i mówimy, jak jest naprawdę.
Czytaj więcej: Dlaczego Huawei P40 Pro i P40 Pro Plus nie mają ekranów 120 Hz a Samsung takie ma?

Podziel się artykułem