Samsung Galaxy Fold 2 – ma być taniej. Ale to nadal nie będzie smartfon dla każdego

Samsung Galaxy Fold

Możliwe, że jeszcze latem lub wczesną jesienią Samsung pokaże światu drugą generację swojego składanego supersmartfonu. Na jego temat jest coraz więcej intrygujących przecieków.

Po pierwsze, Galaxy Fold 2 ma być tańszy od poprzednika. Może nie każda z jego wersji, ale przynajmniej ta, w której pamięć na dane zostanie zmniejszona do 256 GB, w porównaniu do 512 GB, które teraz mają do dyspozycji użytkownicy pierwszej edycji Folda.

Pomysł oczywisty, biorąc pod uwagę, że dzisiaj za Galaxy Fold trzeba zapłacić od 8 tys. złotych wzwyż. Obniżka cen jest więc tutaj jak najbardziej wskazana. 

Ale niższa cena – powiedzmy wyraźnie, że choć jednej z wersji nadchodzącego Galaxy Fold 2 – to nie wszystko, co Samsung szykuje dla wielbicieli składanych ekranów. Wyświetlacz w nowym smartfonie ma być większy – po rozłożeniu będzie miał 7,7 cala, a nie 7,3 cala jak w Galaxy Fold.

Możliwe też, że pod ekranem pojawi się kamera – to byłoby naprawdę bardzo zaawansowane rozwiązanie technologiczne.

Zapewne Samsung zmieni też aparaty. Mają być najlepsze z tego, co Koreańczycy teraz mają – czyli jakaś kopia lub wariacja układu z flagowego Galaxy S20 Plus.

No i do tego są sugestie, że po ekranie będziemy mogli „mazać” elektronicznym rysikiem.

W sumie więc zapowiada się kolejny supertelefon. Jedno jest pewne. Nawet jeżeli jego cena zostanie obniżona, to i tak będzie to bardzo droga komórka. 

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Z Flip – 30 rat po 220 złotych i w Twojej kieszeni pojawi się przyszłość.
Czytaj więcej: Szukasz dobrego tabletu w przyzwoitej cenie? Samsung przygotował Galaxy Tab S6 Lite, nieco odchudzoną wersję swojego flagowca.

Podziel się artykułem