Szukasz dobrego tabletu w przyzwoitej cenie? Samsung przygotował Galaxy Tab S6 Lite, nieco odchudzoną wersję swojego flagowca

galaxy tab s6 lite

Samsung Galaxy Tab S6, zdaniem wielu, to najlepszy tablet na rynku z Androidem. Na dniach pojawi się w znacznym stopniu oparty na nim i wyraźnie tańszy model Galaxy Tab S6 Lite.

Do szczegółowych informacji o nadciągającym tablecie dotarł niemiecki portal WinFuture. Ze zdobytych przez niego informacji wynika, że Koreańczycy przygotowali urządzenie z wyższej średniej półki, spokojnie nadające się do niezbyt wymagającej pracy w terenie i komfortowego przeglądania zdjęć i filmów.

Po pierwsze, Galaxy Tab S6 Lite, podobnie jak jego starszy flagowy brat, obsługuje S Pena – elektroniczny rysik Samsunga. Ma też efektowną aluminiową obudowę i opcjonalnie modem LTE. 

Zastosowano tu jednak tradycyjny wyświetlacz LCD, nie OLED, o przekątnej 10,4 cala i rozdzielczości 2000×1200 pikseli – pamiętajmy, że to jednak Samsung słynący z wysokiej jakości ekranów, więc nie powinniśmy narzekać na jego jakość.

Galaxy Tab S6 Lite napędza procesor Samsung Exynos 9611, a więc układ, którego Koreańczycy wykorzystują również w najnowszych modelach smartfonów ze średniej półki serii A. 

Do tego 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci na dane. Tę ostatnią możemy rozszerzyć dzięki obecności gniazda na karty microSD. 

W nowym tablecie zainstalowano też dwa aparaty – przedni korzysta z matrycy5 Mpix, tylny z 8 Mpix. Do okazjonalnych fotek w dobrych warunkach oświetleniowych starczy – nie ma tu lampy błyskowej.

Są za to ponadto głośniki wykonane we współpracy z firmą AKG i duża bateria 7,040 mAh – taka sama jak w Galaxy Tab S6.

Galaxy Tab S6 Lite ma kosztować około 400 ero. A więc możliwe, że będzie niecały tysiąc złotych tańszy od Galaxy Tab S6.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Pierwszy na świecie tablet z modemem 5G. To zmodernizowany Samsung Galaxy Tab S6.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Z Flip – 30 rat po 220 złotych i w Twojej kieszeni pojawi się przyszłość.

Podziel się artykułem