Samsung Galaxy Z Flip – 30 rat po 220 złotych i w Twojej kieszeni pojawi się przyszłość

galaxy z flip

Samsung pokazał cztery nowe smartfony. Trzy z flagowej serii S20 – dopracowane w najdrobniejszych detalach i… nudne. Jeden składany, arcydzieło współczesnej techniki – ekscytujący. W tym nie ma przesady.

Najlepsze firmy na świecie to te, które się uczą – na swoich błędach i od konkurencji. Rozwijają przy tym swój pomysł, reagują na głosy z rynku i nie zapominają przy tym, że w każdej kategorii – w tym premium – cena jest ważna. Nie warto być najdroższym. Te wszystkie warunki spełnił teraz Samsung, wprowadzając na rynek swój drugi już składany telefon.

Galaxy Z Flip to produkt przemyślany, dopracowany, bardzo sexy i bijący na głowę jedyną bezpośrednią konkurencję, czyli Motorolę Razr, również z ekranem składanym w układzie pionowym.

Galaxy Z Flip – składany ekran pokryty szkłem

A teraz garść szczegółów. Składany ekran o przekątnej 6,7 cali po rozłożeniu wykonany został w technologii Dynamic AMOLED i pokryty ultracienką warstwą szkła. W praktyce oznacza to bardzo wysoką jakość, znaną z innych flagowych smartfonów koreańskiego producenta. 

Do tego zawias Hideway Hinge. Zaprojektowany tak, aby każde rozłożenie i złożenie odbywało się płynnie i by Galaxy Z Flip mógł pozostać otwarty pod różnymi kątami. Niby nic, w praktyce przełom. 

To, jak twierdzi sam Samsung, powoduje bowiem, że Galaxy Z Flip staje się idealnym sprzętem do selfie i vloggowania. Można to robić bez użycia rąk, rozkładając po prostu smartfon przed sobą na biurku – jak laptopa.

Galaxy Z Flip – mocny procesor i dobry aparat

Sam ekran i rewelacyjny zawias to jeszcze nie wszystko. W środku nowego składanego smartfonu mocne podzespoły – procesor Snapdragon 855+, 8 GB pamięci RAM, 256 GB miejsca na dane i spora bateria i 3300 mAh.

Do tego jeszcze bardzo dobry aparat – z tyłu dwa obiektywy (ultra szeroki 12 MPix o jasności F2.2 i szeroki 12 Mpix o jasności F1.8 z optyczną stabilizacją obrazu). Do tego solidna kamerka do selfie – 10 MPix, F2.4.

Za to wszystko trzeba zapłacić 6600 zł lub w ratach zero procent 30×220 zł. Dużo? Mało to nie jest, ale Motorola Razr, ustępująca Galaxy Z Flip praktycznie pod każdym względem, kosztuje w Orange 7299 zł.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Pierwszy na świecie tablet z modemem 5G. To zmodernizowany Samsung Galaxy Tab S6.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Fold – smartfon z zaginanym ekranem poprawiony. Ale to i tak urządzenie, na które bardzo musisz uważać.

Podziel się artykułem

One thought on “Samsung Galaxy Z Flip – 30 rat po 220 złotych i w Twojej kieszeni pojawi się przyszłość

  1. Ciekawe jak się sprawdzi folia hydrożelowa na takim ekranie.

Comments are closed.