LG V60 ThinQ 5G – dwa ekrany to za mało, by podbić świat

LG V60 ThinQ 5G

Nowy flagowy smartfon LG wydaje się interesującą propozycją, ale nie tak zaawansowaną, jak pomysły konkurencji. Szanse na sukces rynkowy oczywiście są – ale pod warunkiem, że LG zaproponuje odpowiednią cenę.

Koreańczycy w LG V60 ThinQ 5G po raz kolejny wracają do koncepcji smartfonu, do którego możemy dołączyć drugi ekran – dopina się go za pomocą specjalnego zawiasu. Po połączeniu otrzymujemy coś w rodzaju rozkładanego notesu lub mikronotebooka – w zależności od tego, czy korzystamy ze smartfonu w układzie pionowym lub poziomym.

Na drugim ekranie można uruchamiać drugą aplikację, można też czasem z dwóch ekranów korzystać w jednej – jest tak np. w wypadku Map Google lub niektórych gier i edytora tekstu.

Drugi ekran nie jest jednak opcją obowiązkową. Nie musi być cały czas przypięty do LG V60 ThinQ 5G i możliwe, że będzie go można dokupić później.

LG V60 ThinQ 5G

W sumie to pomysłowe rozwiązanie, które ma swoje zalety i wady. Zalety to, mówiąc krótko, więcej treści przed nami. Zwłaszcza, że już parametry pojedynczego ekranu są więcej niż dobre – to wyświetlacz P-OLED 6,8 cala o rozdzielczości 2460 x 1080 px, w smartfonie ma wbudowany czytnik linii papilarnych. Drugi jest taki sam – tyle, że bez czytnika.

Wady natomiast związane są z ergonomią takiego układu – niewygodne jest np. robienie zdjęć LG V60 ThinQ 5G, kiedy podpięty jest drugi ekran.

LG V60 ThinQ 5G – mocny procesor, troska o multimedia

W smartfonie zainstalowano topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 z modemem 5G Snapdragon X55. Współpracuje z 8 GB RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci na dane. Jest to więc szybka i wydajna komórka.

Z dużą przyjemnością posłuchamy też z niej muzyki. LG V60 ThinQ 5G ma standardowe gniazdko słuchawkowe i wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy.

Koreański koncerne akcentuje również fakt, że smartfon rejestruje wysokiej jakości obraz wideo. W rozdzielczości aż 8K, bez wstrząsów ze względu na system stabilizacji obrazu i z bardzo dobrej jakości dźwiękiem – za co z kolei odpowiadają cztery mikrofony i pomysłowe rozwiązanie tłumiące niepotrzebny hałas tła.

Gorzej ze zdjęciami. W LG V60 ThinQ 5G aparat główny wyposażono w dwa obiektywy do rejestracji obrazu (jest też trzeci do tworzenia efektu głębi). Najważniejsze szkło f/1,8 korzysta z matrycy 64 Mpix, szerokokątne f/1.9 z 13 Mpix. To trochę mało dzisiaj, jak na flagowy telefon – konkurencja korzysta z bardziej rozbudowanych układów.

Cieszyć może za to duża bateria – 5000 mAh – która szczególnie przyda się, jeżeli będziemy korzystali z drugiego ekranu.

W sumie LG V60 ThinQ 5G to z pewnością telefon oryginalny, z rozwiązaniami, których konkurencja nie ma, ale też z takimi, które inni opracowali lepiej. Dlatego kluczem do sukcesu rynkowego nowego smartfonu koreańskiego koncernu będzie cena. Tej jeszcze nie znamy – ale jeżeli będzie rozsądna, to wielu chętnie sięgnie po nowość od LG.

Foto: LG.

Czytaj więcej: LG K – koreańska firma prezentuje trzy budżetowe telefony z rozwiązaniami z klasy wyższej.
Czytaj więcej: Harrods z witryną przyszłości. Przezroczysty wyświetlacz LG OLED pomiędzy klientem a przedmiotem na wystawie.

Podziel się artykułem