Koronawirus zatrzymał produkcję Fiata 500L w Serbii

fiat 500L

Fiat Chrysler Automobiles poinformował, że przez brak części z Chin wstrzymuje produkcję w fabryce Kragujavac w Serbii, gdzie wytwarzany jest dość popularny nad Wisłą Fiat 500L.

W Chinach z powodu epidemii koronawirusa wiele fabryk jest zamkniętych, wiele innych działa w bardzo ograniczonym stopniu. Jest też dużo utrudnień w transporcie i wysyłce wyprodukowanych podzespołów za granicę. Z tego też powodu koreańskie marki Hyundai i Kia już kilka dni temu hamowały produkcję w swoich zakładach w Korei Południowej – brakowało im części do samochodów wytwarzanych w Chinach.

Teraz podobny problem dotknął Fiata. Włosko-amerykański koncern poinformował przed weekendem, że jest zmuszony z powodu braku dostaw z Chin zatrzymać produkcję Fiata 500L w fabryce Kragujavac w Serbii. Dokładnie brakuje mu części do systemu audio montowanego w samochodzie.

Fiat wierzy, że uda mu się uruchomić produkcję w Serbii jeszcze w tym miesiącu – szuka nowych dostawców części dotąd wytwarzanych w Chinach.

Jest bardzo prawdopodobne, że na dniach usłyszymy o podobnych problemach innych producentów samochodów w Europie – praktycznie nie ma teraz na Starym Kontynencie aut, które nie miałoby choć kilka procent części produkowanych w Państwie Środka. 

Foto: Fiat.

Czytaj więcej: Skoda Enyaq – tak będzie nazywał się pierwszy elektryczny SUV Skody. Wiadomo też, ile będzie kosztował.
Czytaj więcej: Porażka Mercedesa. Niemiecki koncern kończy produkcję pick-upów klasy X.

Podziel się artykułem