Wkrótce nowy składany Huawei Mate Xs. Tańszy i bardziej wytrzymały od Mate X

Huawei Mate X

Chiński portal technologiczny Yesky twierdzi, że już w lutym zobaczymy nowy składany smartfon Huawei Mate Xs. Będzie wyraźnie lepszy od poprzednika.

Mate X jest rynkowym sukcesem. Sprzedawany jest w zasadzie tylko w Chinach i to w astronomicznej cenie będącej równowartością niecałych 10 tys. zł. A i tak chętnych na niego nie brakuje, co potwierdza sprzedaż na poziomie około 100 tys. egzemplarzy miesięcznie. 

Huawei idzie więc za ciosem i w lutym, zapewne na targach MWC w Barcelonie, pokaże światu drugiego już składanego smarftona – model Mate Xs.

Zdaniem chińskiego portalu technologicznego Yesky nowa komórka z zaginanym ekranem będzie znacząco technologicznie poprawiona w stosunku do Mate X i – co bardzo ważne – tańsza. 

Urządzenie będzie miało jeszcze lepszy zawias i bardziej wytrzymałą – choć z mniejszymi ramkami – obudowę. Sam składany wyświetlacz też ma być mocniejszy.

Huawei Mate Xs będzie przy tym napędzany bardziej wydajnym procesorem Kirin 990 5G.

Yesky twierdzi również, że Huawei kończy również prace nad jeszcze jednym składanym smartfonem. Ma pojawić się na rynku w drugiej połowie roku i najprawdopodobniej będzie składał się nie poziomo, ale pionowo – jak Motorola Razr.

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Jest nowy Huawei P30 Lite. Więcej pamięci i lepszy aparat do selfie.
Czytaj więcej: Składane smartfony podbiją świat. Jest pierwszy rynkowy dowód na to.

Podziel się artykułem