Masz Windows 7? Wkrótce zobaczysz na całym ekranie dziwny komunikat

windows 7

15 stycznia Microsoft zacznie ostrzegać w dość oryginalny sposób użytkowników Windows 7, że czas przesiąść się na nowszy system.

Wprowadzony na rynek jesienią 2009 roku, a więc już ponad 10 lat temu, Windows 7 cieszył się sporą sympatią wielu użytkowników. Wydawał się szybszy i bardziej stabilny od poprzedniego Windows Vista. 

Wielu tak go polubiło, że używa do dzisiaj – dopiero w grudniu ubiegłego roku liczba zainstalowanych i aktywnych kopii Windows 10 przewyższyła te z Windows 7. I to mimo faktu, że latem 2015 roku Microsoft uruchomił program bezpłatnej aktualizacji Windows 7 do Windows 10 dla każdego. Program ten był oferowany przez rok.

Microsoft też cały czas, aż do teraz oferował pomoc techniczną do „siódemki” – w tym pisał kolejne aktualizacje i uzupełnienia podnoszące bezpieczeństwo systemu. To się jednak za chwilę skończy – dokładnie 14 stycznia.

Dzień po tym użytkownicy Windows 7 zobaczą na całym ekranie komunikat, że wygasło wsparcie techniczne dla ich systemu, co oznacza, że będzie on bardziej podatny na działania hakerów i wirusów komputerowych.

Komunikat oczywiście będzie można wyłączyć, ale najlepszym rozwiązaniem i tak będzie przejście na Windows 10. Dekada z Windows 7 naprawdę wystarczy…

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Microsoft Surface Duo – gigant wraca na rynek smartfonów. Z dwoma ekranami i Androidem.
Czytaj więcej: Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka.

Podziel się artykułem

One thought on “Masz Windows 7? Wkrótce zobaczysz na całym ekranie dziwny komunikat

  1. Wydaje mi się że ulepszaniem też zajmą się hakerzy także nie widze problemu : )

Comments are closed.