Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

allegro smart

Allegro Smart! to abonament, dzięki któremu przez miesiąc lub rok możesz nie płacić za przesyłki z popularnego serwisu. Pomysł niewątpliwie ciekawy, ale – jak wszystko, co można kupić – nie jest on dla wszystkich, chociaż po najnowszych zmianach plusy zdecydowanie górują tu nad minusami.

W największym skrócie Allegro Smart! to abonament na dostawy przesyłek. Za zryczałtowaną cenę 49 zł kupujący będzie mógł dostać nielimitowaną liczbę paczek za darmo. Usługę możemy też wykupić na miesiąc – za 8,99 zł – i w tym czasie też odebrać tyle paczek z Allegro, ile tylko chcemy, nie płacąc za ich wysyłkę.

Jak łatwo się domyślić do powyższego dochodzą pewne przyjemne dodatki i mniej przyjemne ograniczenia.

Zalety Allegro Smart!

  1. Jest tanio. Szczególnie w wypadku abonamentu rocznego. Wystarczy 49 zł, by cieszyć możliwością darmowej dostawy z Allegro. Za te pieniądze mielibyśmy w ramach standardowych cenników 8 przesyłek listem poleconym lub ledwo 4 najtańsze przesyłki do paczkomatów albo 3 przesyłki kurierskie. Podobać się też może cena 8,99 zł za miesiąc Allegro Smart! – zwłaszcza w takim miesiącu jak grudzień, kiedy planujemy więcej zakupów na świąteczne prezenty.
  2. W przeszłości darmowe paczki w ramach usługi można było odebrać z jednego z ponad 20 tys. punktów odbioru – paczkomatów InPostu, placówek Poczty Polskiej, stacji Orlenu, kiosków Ruchu i Żabek. Teraz – to nowość od 25 listopada – paczkę z zakupami na Allegro za darmo może nam przynieść również kurier. Pod warunkiem, że wartość zakupu sięgnie co najmniej 100 zł.
  3. Zwrot gratis przesyłek Allegro Smart przez paczkomaty i Pocztę Polską.
  4. Częścią programu są specjalne promocje – Smart! okazje tylko dla tych co kupili Allegro Smart! Dodatkowe zniżki na poziomie kilku czy kilkunastu procent zawsze cieszą.
  5. Jak coś nie tak z zakupem to, mając wykupione Allegro Smart!, możemy szybciej zareklamować towar i odzyskać pieniądze. Allegro dla korzystających z usługi gwarantuje rozpatrzenie reklamacji w ciągu 2 dni roboczych.

Motorola Razr – nowy składany smartfon. Inny niż wszystkie. Czy to ma sens?

Wady Allegro Smart!

  1. Allegro Smart! nie obejmuje wielkogabarytowych przesyłek. Telewizora lub pralki więc nie przywiozą nam w ramach abonamentu.
  2. Allegro Smart! dotyczy zamówień od 40 zł wzwyż, z wyłączeniem przesyłek kurierskich, gdzie zakup musi być jeszcze większy – za co najmniej 100 zł. To poważne ograniczenie, dla tych, którzy na Allegro szukają tanich okazji i wielu drobnych towarów, które trudno znaleźć gdzie indziej. Takich osób jest sporo.
  3. Do Allegro Smart! kwalifikują się jedynie przedmioty wystawiane przez Super Sprzedawców i tych, którzy mają minimum 98 proc. pozytywnych komentarzy. To mniej więcej jedna trzecia całej oferty portalu, ale ta najbardziej profesjonalna – handlowa, a nie dotyczącą sprzedaży używanych przedmiotów przez Kowalskiego.

Podsumowanie Allegro Smart!

Jeżeli często kupujesz na Allegro towary oferowane przez Super Sprzedawców oraz wysyłane w standardowych paczkach – jednym słowem Allegro to Twój sklep, do którego dość często „chodzisz”, to Allegro Smart! jest dla Ciebie. Im częściej robisz takie zakupy, tym bardziej będziesz zadowolony z nowego pomysłu. On się opłaca od jakiś 5, może 10 zakupów, bo liczy się nie tylko suma opłat za przesyłki, ale również fakt, że wydać dzisiaj 49 zł to nie to samo, co 4,08 zł co miesiąc. To drugie rozwiązanie jest ekonomicznie korzystniejsze.

Jeżeli kupujesz na Allegro mało lub głównie są to towary duże lub tanie (poniżej 40 zł), to o nowym programie zapomnij – nie warto.

W sumie Allegro Smart! to niezły program lojalnościowy – dla wielbicieli Allegro i by je pokochali jeszcze bardziej.

Foto: Allegro.

Czytaj więcej: Sony skrzyżowało głośnik przenośny ze słuchawkami i powiesiło to na szyi. Czy SRS-WS1 podbije świat?
Czytaj więcej:I niech Moc będzie z Tobą, czyli nadciąga wyjątkowy Samsung Galaxy Note 10+ Star Wars Edition.

Podziel się artykułem