ID. Space Vizzion – elektryczne kombi Volkswagena za dwa lata wjedzie do salonów

ID. Space Vizzion

W Los Angeles Volkswagen pokazał ID. Space Vizzion – bliskie wersji produkcyjnej obszerne elektryczne kombi, którego sprzedaż ma się rozpocząć w Europie, Ameryce Północnej i w Chinach pod koniec 2021 roku.

Wg Volkswagena ID. Space Vizzion to samochód jakiego wcześniej jeszcze nie było. Łączy on dopracowaną aerodynamicznie w najmniejszych szczegółach bryłę kombi (Grand Turismo) z miejscem w środku dotąd oferowanym wyłącznie przez SUV-y.

Osiągnięcie takich parametrów było możliwe, zdaniem niemieckiego koncernu, dzięki zbudowaniu samochodu na platformie MEB – tej samej, na której powstał ID.3. W niej silnik elektryczny umieszczono w pobliżu tylnej osi – napędza tylne koła – a baterię równomiernie pod podłogą. To spowodowało, że miejsca w aucie może być więcej niż w samochodach budowanych na platformach przeznaczonych pod silniki spalinowe.

Volkswagen nie podał dokładnych wymiarów ID. Space Vizzion. Pochwalił się natomiast jego układem napędowym. Jego moc sięgnie nawet 340 KM i w najmocniejszej wersji będzie on napędzał cztery koła (4MOTION).

Największa instalowana bateria ma zapewnić zasięg do 590 kilometrów –przyzwoicie jak na duże turystyczne kombi.

Do tego oczywiście dużo wyrafinowej elektroniki w środku. Tradycyjny już w nowych samochodach mały elektroniczny wyświetlacz przed kierowcą będzie współpracował z dużym niemal 16-calowym panelem pośrodku deski kabiny oraz wyświetlaczem na szybie typu head-up-display.

Volskwagen twierdzi, że wersję produkcyjną ID. Space Vizzion zobaczymy pod koniec 2021 roku.

Foto: Volkswagen.

Czytaj więcej: Tesla zbuduje fabrykę w Berlinie. Będzie taniej?
Czytaj więcej: Pallad droższy od złota. Złodzieje kradną katalizatory.

Podziel się artykułem