Fajna rzecz dla rowerzystów. Mapy Google pokazują już, ile rowerów jest na stacjach Veturilo w Warszawie

google maps veturilo

W Google Maps pojawiła się nowa funkcja. Informuje nas, czy na wybranych przez nas stacjach z miejskimi rowerami są jeszcze jakieś do wynajęcia.

Google nową funkcję informowania o liczbie wolnych rowerów miejskich do wynajęcia testowało od ubiegłego roku w Nowym Jorku. Testy wypadły pomyślnie i teraz jej działanie zostało rozszerzone na kolejne 23 miasta: Barcelonę, Berlin, Brukselę, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Mexico City, Montreal, New Taipei City, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Zurich i co dla nas najważniejsze Warszawę.

Informacje o liczbie rowerów do wynajęcia na miejskich stacjach bike sharingu Google otrzymuje od londyńskiej firmy Ito World. Zajmuje się one przetwarzaniem danych o różnych formach miejskiego transportu. I na bieżąco otrzymuje też informacje z systemów Veturilo – to dlatego nowa funkcja Google Maps informuje o wykorzystaniu stacji rowerowych w Warszawie.

Funkcja działa zarówno w aplikacjach Map na Androida i dla systemu iOS, jak i w oknie zwykłej przeglądarki stron WWW na komputerach.

Veturilo na mapach google

Lista miast w Mapach Google z informacjami o rowerach miejskich do wynajęcia ma być oczywiście rozbudowywana.

Czytaj więcej: Qualcomm ma nowy procesor – Snapdragon 855 Plus. Smarftony dla graczy będą w końcu szybsze od tych standardowych.
Czytaj więcej: 40 lat temu Sony pokazało światu pierwszego Walkmana. Zaczęliśmy słuchać muzyki jak nigdy wcześniej.

Podziel się artykułem