Fajna rzecz dla rowerzystów. Mapy Google pokazują już, ile rowerów jest na stacjach Veturilo w Warszawie

google maps veturilo

W Google Maps pojawiła się nowa funkcja. Informuje nas, czy na wybranych przez nas stacjach z miejskimi rowerami są jeszcze jakieś do wynajęcia.

Google nową funkcję informowania o liczbie wolnych rowerów miejskich do wynajęcia testowało od ubiegłego roku w Nowym Jorku. Testy wypadły pomyślnie i teraz jej działanie zostało rozszerzone na kolejne 23 miasta: Barcelonę, Berlin, Brukselę, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Mexico City, Montreal, New Taipei City, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Zurich i co dla nas najważniejsze Warszawę.

Informacje o liczbie rowerów do wynajęcia na miejskich stacjach bike sharingu Google otrzymuje od londyńskiej firmy Ito World. Zajmuje się one przetwarzaniem danych o różnych formach miejskiego transportu. I na bieżąco otrzymuje też informacje z systemów Veturilo – to dlatego nowa funkcja Google Maps informuje o wykorzystaniu stacji rowerowych w Warszawie.

Funkcja działa zarówno w aplikacjach Map na Androida i dla systemu iOS, jak i w oknie zwykłej przeglądarki stron WWW na komputerach.

Veturilo na mapach google

Lista miast w Mapach Google z informacjami o rowerach miejskich do wynajęcia ma być oczywiście rozbudowywana.

Czytaj więcej: Qualcomm ma nowy procesor – Snapdragon 855 Plus. Smarftony dla graczy będą w końcu szybsze od tych standardowych.
Czytaj więcej: 40 lat temu Sony pokazało światu pierwszego Walkmana. Zaczęliśmy słuchać muzyki jak nigdy wcześniej.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*