Qualcomm ma nowy procesor – Snapdragon 855 Plus. Smarftony dla graczy będą w końcu szybsze od tych standardowych

Qualcomm

W świecie komputerów od dawna te dla graczy są bardziej wydajne od tych do zwykłych prac biurowych. Podobnie będzie z telefonami.

Chociaż na rynku są już od dość dawna specjalne smartfony dla graczy, to nie różnią się one specjalnie od komórek dla przeciętnego użytkownika. Mają czasem większy ekran, bardziej wytrzymałą obudowę, lepsze chłodzenie i większą baterię, ale korzystają z tych samych kluczowych układów, które trafiają do zwykłych telefonów. To się zaraz zmieni.

Qualcomm specjalnie dla graczy przygotował nowy procesor Snapdragon 855 Plus. Już sama nazwa mówi nam, że mamy tu do czynienia z rozwinięciem flagowego układu Snapdragon 855, którego znajdziemy teraz w najmocniejszych na rynkach komórkach w rodzaju np. Samsunga Galaxy S10 lub Xiaomi Mi 9.

Nowy układ, co wyraźnie podkreśla Qualcomm, jest dla graczy. Ośmiordzeniowy proces jest szybciej taktowany – w Snapdragonie 855 Plus częstotliwość taktowania podniesiono z 2,84 GHz do 2,96 GHz, co zwiększa jego wydajność. Podniesiono ja również w wypadku układu graficznego Adreno 640 GPU – tutaj o 15 proc.

Snapdragon 855 Plus – co zostaje bez zmian?

Pozostałe elementy w Snapdragonie 855 Plus są takie same jak w wypadku kości Snapdragon 855. A więc procesor ma między innymi modem 5G, czwartej generacji układ sztucznej inteligencji i obsługuje aparat o matrycy do 48 Mpix.

Qualcomm zapowiada, że nowa kość pojawi się w pierwszych telefonach już w drugiej połowie roku. Możliwe, że najpierw w drugiej odsłonie Asusa ROG Phone lub kolejnej wersji Nubia Red Magic.

Foto: Qualcomm.

Czytaj więcej: Qualcomm Snapdragon 855 – superszybki procesor do najnowszych smartfonów.
Czytaj więcej: Nowa konsola Nintendo Switch tańsza o jedną trzecią. A to nie koniec dobrych wieści.

Podziel się artykułem