Nie trzeba będzie długo czekać. Za chwilę pojawi się Oppo Reno – kolejny smartfon z dużym optycznym peryskopowym zoomem

Oppo Reno

Już za chwilę chińska marka Oppo rozpocznie niemal na całym świecie sprzedaż nowego smartfonu Reno. Będzie to nie tylko jej pierwszy telefon zgodny ze standardami 5G. Z przecieków wynika, że Reno będzie miało również pięciokrotny zoom optyczny.

Wszyscy są pod wrażeniem nowego aparatu z zoomem peryskopowym, który pojawił się w najnowszych telefonach Huawei. Wydawać się mogło, że na podobne konkurencyjne rozwiązania będziemy musieli długi czekać. Nic podobnego. Już 10 kwietnia Oppo rozpocznie prezentację swojego nowego smartfonu Reno – na początek na różnych azjatyckich rynkach. W nim też ponoć ma znaleźć się obiektyw z dużym pięciokrotnym zoomem optycznym.

Kluczowa dla Europejczyków prezentacja nowego telefonu odbędzie się w Zurichu 24 kwietnia. Wtedy zapewne też ruszy jego europejska sprzedaż.

Oppo Reno poza aparatem z dużym zoomem porównywalnym do tego z Huawei P30 Pro ma działać w ultraszybkich sieciach 5G i mieć ekran bez żadnego wcięcia lub otworu – tak wynika z dostępnych przecieków. To ostatnie rozwiązane będzie możliwe zapewne dzięki przeniesieniu aparatu do selfie na moduł wysuwany z obudowy.

Główny aparat, poza wspomnianym już teleobiektywem, będzie wyposażony również w drugie szkło – nie wiemy jeszcze, jaka będzie jego funkcja.

Oppo Reno ma przy tym pojawić się na rynku w dwóch wersjach różniących się mocą obliczeniową – z wolniejszym procesorem Snapdragon 755 i najmocniejszą kością Qualcomma, czyli układem Snapdragon 855.

Nowy smartfon będzie też podobno sprzedawany w czterech kolorach.

Foto: Oppo.

Czytaj więcej: Tesla Model 3 bije na głowę konkurencję w Europie w pierwszym miesiącu sprzedaży.
Czytaj więcej: W iPhone’ach też pojawi się odwrotne ładowanie. Apple podąża śladem konkurencji.

Podziel się artykułem